Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Slavia otočila zápas v Brně a vede ligu

BRNO/PRAHA Ve 28. minutě prohrávali už o dva góly a vypadalo to na velký propadák. Fotbalisté Slavie však ukázali pevné nervy a včerejší utkání s Brnem nakonec vyhráli 3:2.

Zatímco jejich soupeř lituje promarněného vedení a zůstává na úplném chvostu tabulky, červenobílí vedou ligu.

Vítězem večera ovšem byli i fanoušci, kteří si našli cestu na brněnský stadion. Hrál se na české poměry krásný fotbal, který ozdobila i porce nádherných gólů.

Za zmínku stojí především dechberoucí halfvolej domácího Marka Střeštíka i dělovka do šibenice slávistického záložníka Jaroslava Černého.

Zbrojovka Brno 2

Slavia Praha 3

Branky: 20. Kalabiška, 28. Střeštík - 41. J. Černý, 53. Kisel, 58. L. Jarolím. Rozhodčí: Franěk - Slavík, Lakomý. ŽK: Kalabiška, Polách (oba Brno). Diváci: 2529. Poločas: 2:1.

Brno: Bureš - Husár, Dvorník, Trousil, Čoupek (89. Chlup) - Střeštík (61. Okleštěk), Dostálek, Polách, Kalabiška -Rabušic, Hodek (74. Kovačevič).

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka, Trapp, Hubáček - J. Černý (76. Janda), Ragued, Belaid (46. L. Jarolím), Kisel -M. Černý, Hora (46. Vlček).