Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Slavii nový brankář nepomohl

Semifinále hokejové extraligy: Vítkovice stoprocentně zužitkovaly domácí prostředí a v sérii vedou 2:0

OSTRAVA/PRAHA Sám ve čtvrtek přiznal, že se mu zápas nevyvedl. Gólman Slavie Robert Slipčenko dostal v prvním semifinále s Vítkovicemi sedm branek.

„Tým jsem nepodržel, většina gólů padá na můj vrub. Když dostaneme tolik branek, tak nemůžeme vyhrát,“ kroutil hlavou po porážce 2:7 gólman Pražanů.

A sedm gólů bylo moc i na trenéra Slavie Vladimíra Růžičku. Do včerejšího druhého duelu postavil do branky mladíka Dominika Furcha. Ten sice inkasoval jen dvakrát, přesto byl po zápase smutný. Vítkovice totiž vyhrály 3:1 a série se přesouvá do Prahy za stavu 2:0 pro Ostravany.

Slávisté zažili mírné déja vu. Ve čtvrtfinále také prohráli vysokým rozdílem první zápas na hřišti soupeře a ve druhém se rapidně zlepšili. Jenže na Vítkovice to, na rozdíl od Zlína, nestačilo.

Diváci v ostravské ČEZ Areně neviděli střelecké hody jako ve čtvrtek, ale spíše taktickou bitvu s opatrným hokejem. Ve druhé dvacetiminutovce však hosté zabrali a aktivita se jim brzy vyplatila. Lukáš Havel si pohrál s vítkovickým bekem Pavlem Trnkou a nakonec poslal puk mezi betony Štěpánka.

Jenže slávisté se radovali z vedení jen třináct sekund. Zaváhání v obraně potrestal rychlým průnikem a nechytatelnou střelou Radim Hruška. „Dostali jsme se opět do vedení, ale opět jsme ho nedokázali udržet. Domácí okamžitě kontrovali. Podcenili jsme situaci ve středním pásmu, puk se ještě odrazil od brusle a tohle s mužstvem zamává,“ citovala ČTK slávistického asistenta Jiřího Čelanského.

Tím byly zajímavé okamžiky druhé třetiny vyčerpány. Fanoušci ožili až ve 48. minutě. Slávistický obránce Tomáš Žižka nedosáhl na přihrávku, čehož využil Yorick Treille. Francouzský útočník překonal Furcha švihem nad rameno. Vítkovicím pojistil výsledek Juraj Štefanka, který gólem do prázdné branky ukončil slávistickou power play.

„Splnili jsme domácí povinnost. Potýkali jsme se s problémy, protože ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit Plášek a Svačina, ale naskočili mladí hráči a dvě třetiny jsme vydrželi hrát na čtyři pětky. Pak jsme to stáhli na tři, chytlo to větší náboj a dali jsme gól,“ usmíval se kouč Vítkovic Alois Hadamczik.

***

Semifinále play off ČESKÉ POJIŠŤOVNY stav série 2:0 VÍTKOVICE-SLAVIA včerejší zápas 3:1 Branky a nahrávky: 23. R. Hruška (Strapáč), 48. Treille, 60. Štefanka (Burger) - 23. Havel (M. Čermák). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8124. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Kuboš, Trnka - Klimek, Burger, Selingr -Kvapil, Vrána, Treille - Szturc, Štefanka, Krenželok - Ujčík, R. Hruška, Strapáč. Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík - Kůrka, Červenka, Vondrka - Svoboda, Holec, Doležal - Havel, V. Růžička ml., M. Čermák - Endál, P. Jelínek, Sklenář. Předchozí výsledek: 7:2. Další zápas: pozítří od 18.10 v Praze (ČT4) stav série 0:0 PARDUBICE-LIBEREC První zápas: dnes od 18.10 (ČT4)

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...