Sparta málem nechala body týmu ze dna

PRAHA Opět papírově slabý soupeř, znovu velké problémy, ale tentokrát se Sparta dočkala šťastného konce. Minulý týden uhráli její fotbalisté proti posledním Českým Budějovicím doma jen bod, včera v pražském derby se střížkovskými Bohemians dopadli lépe.

Ze Strahova si nakonec odvezli vítězství 3:2, i když většinu zápasu dotahovali náskok soupeře. Nakonec se jim ale povedl obrat. Každý příznivec hostujícího týmu se přesto musel nutně ptát: kam se jen ztratilo mužstvo, které s přehledem ve čtvrtek porazilo v Evropské lize Kluž? „Předvedli jsme nejhorší výkon a máme šťastné vítězství. Musíme si ho moc vážit,“ přiznal kriticky trenér Sparty Jozef Chovanec.

Domácí dobře věděli, že musí favorita porazit, jinak zůstanou v tabulce na úplném dně, a podle toho se na řídce zaplněném stadionu chovali. Jejich produktivitu jim mohla Sparta závidět. Do poločasu předvedli dva rychlé brejky a pokaždé odskočili Spartě o gól. U prvního zakončoval Ibe, druhou střelu přesně umístil Dobeš.

„S motivací problém nebyl. Mohli jsme skóre otočit už dřív, ale nakonec jsme to zvládli,“ tvrdil obránce Ondřej Kušnír.

Přes včerejší průvan má Sparta dál nejpevnější obranu v lize, i když se na ni tentokrát nemohla tolik spolehnout. Konečně však procitl její útok, ve kterém si pochvalu zasloužila dvojice mladých záložníků. Zeman po půlhodině vyrovnal a o minutu později mohl dokonce vývoj otočit. Nepovedlo se, což by muselo jeho i spoluhráče mrzet mnohem víc, kdyby Vacek jedno z vytrvalých obléhání v druhém poločase neproměnil čtvrt hodiny před koncem ve vyrovnání. Pět minut před koncem dokonal povedený finiš přesným volejem Kušnír.

Gól sparťanského obránce znamenal, že je Sparta o něco blíž vedoucí příčce. „Ztrácet čtyři body na prvního už není tak špatné,“ poznamenal Kušnír.