Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

Sparta se léčila. Brnu dala pět gólů

BRNO Fotbalisté Sparty Praha porazili v dohrávce sedmého kola poslední tým tabulky z Brna hladce 5:0. Po nezdaru v kvalifikaci Ligy mistrů proti Žilině obhájce titulu soupeře jasně přehrál, brankáře Lejsala pokořilo pět různých střelců.

Brňané naopak prohráli už potřetí v domácím prostředí a zůstali se třemi body a 19 inkasovanými góly nadále přikováni k poslednímu místu v tabulce.

„Nepochopitelně jsme zaspali začátek zápasu. Nedokážu si to vysvětlit. Hráči jsou naladěni na utkání a koncentraci nechají v šatně,“ rozčiloval se po utkání trenér domácích Karel Večeřa.

A měl k tomu pádný důvod. Prostupná obrana, která se ještě musela obejít bez zkušeného stopera Jana Trousila, inkasovala již v první minutě.

Míč po centru z pravé strany přistál u nohou útočníka Wilfrieda, ten jej posunul přímo k nabíhajícímu Kadlecovi, jenž nekompromisní střelou k tyči otevřel skóre.

Domácí se sice zkoncentrovali a několikrát byli blízko vyrovnání, ale branky dávala jen Sparta. Do poločasu udeřila dvakrát. Ve 35. minutě se dostal dva metry za hranicí trestného území k míči obránce Pamič a tvrdou ránou levačkou trefil břevno brněnské branky, od kterého se míč odrazil za čáru.

A za minutu už to bylo po krásné akci 3:0. Matějovský kolmicí uvolnil Sionka, ten vrátil míč mezi stojícími zadáky soupeře zpět k volnému Vackovi, který z bezprostřední blízkosti přidal třetí branku. Právě mladý záložník hře Letenských hodně pomohl.

„S jeho příchodem se zlepšila pracovitost středové řady, takový hráč nám chyběl,“ nešetřil chválou trenér Jozef Chovanec. Výhru nad posledním týmem tabulky ale nijak nepřeceňoval.

„To vítězství ještě nic neznamená. Před zápasem jsme ale nebyli po dvou porážkách s Žilinou a jednou v lize v dobré situaci,“ přiznal. Další dva góly Sparty přidali Kucka a Sionko a Letenští tak opět poskočili na čtvrté místo tabulky.

To Brno je beznadějně poslední, podle trenéra Večeři i kvůli malému sebevědomí hráčů. „Potřebovali bychom někoho porazit s nulou, chytnout se střelecky. Potom by se všechno nastartovalo,“ posteskl si brněnský kouč.

Zbrojovka Brno 0 Sparta Praha 5

Branky: 1. Kadlec, 35. Pamič, 36. Vacek, 71. Kucka, 76. Sionko. Rozhodčí: Damková - Chytil, Vysloužil. Bez karet. Diváci: 5284. Poločas: 0:3. Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Jílek, Husár (63. Rabušic) - Michálek, Dostálek, Polách (67. Rýdel), Střeštík (73. Okleštěk) - T. Došek, Kalabiška. Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Vacek (83. Vachoušek), Matějovský, Kucka (79. Hejda), Sionko -Wilfried (72. Kweuke), Kadlec.

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...