Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Sparta Valachy smazala z ledu

Hokejová extraliga play off: Pražané pátý čtvrtfinálový zápas zvládli bravurně a postoupili do semifinále

PRAHA Lepšího čtvrtfinálového soupeře si hokejisté Sparty nemohli přát. V pátém zápase si bez větších potíží odkráčeli pro čtvrté vítězství a postup do semifinále. Zlín tak potvrzuje tristní bilanci vzájemných zápasů v play off. Valaši ještě nikdy ve vyřazovacích bojích na Spartě nevyhráli a Sparta je z nich vyřadila pošesté za sebou.

Sparta–Zlín 6:1 Hosté, kteří netradičně dorazili do Prahy až v den zápasu, přitom nezačali vůbec špatně. Ve čtvrté minutě si do šance nabruslil Kollár, ale jeho střela skončila jen na tyčce sparťanské branky.

Podobně se vedlo i dravému mladíkovi Vlachovi, který v samostatném úniku taktéž orazítkoval konstrukci branky.

„Měl jsem štěstí. Kdybychom dostali hned v úvodu dva góly, asi by byl zápas ještě hodně komplikovaný,“ oddechl si gólman Sparty Petr Přikryl.

„Měl ty tyčky dobře vycentrovaný,“ smál se zadák Jiří Vykoukal.

Z protiútoku se poté prosadil kapitán Výborný, který překonal Biegla z těžkého úhlu a připsal si šestou trefu v play off. Zlín jako by inkasovaná branka poslala do kolen. Sparťané ještě do konce první třetiny vyhnali Biegla z branky, když skóre navýšili Koreis s Langhammerem. „Sparta byla hladovější po vítězství. Dostali jsme tři rychlé góly a myslím, že poté už jsme neměli sílu na to výsledek stáhnout,“ litoval asistent zlínského kouče Rostislav Vlach.

V pohodě hrající sparťané zvýšili v polovině zápasu na 4:0, když rozvrat zlínské obrany dokončil Ton se střelcem Netíkem.

„Hráli jsme s chutí, stáli za náma lidi, napadalo to tam,“ usmíval se sparťanský útočník, který včera k jedné brance přidal i tři asistence. Zlín vykřesal jiskřičku naděje na konci jednapadesáté minuty. Dvojnásobnou přesilovku využil centr elitního zlínského útoku Petr Leška a snížil na 1:4.

Krátce poté zahákoval v úniku Kollára sparťan Hudec a rozhodčí nařídili trestné střílení. Leška však za přispění gólmana Přikryla poslal puk mimo branku.

„Druhý gól mohl pomoci, aspoň bychom stav zkorigovali. Ale nedal jsem,“ kroutil Leška hlavou. „Se sezonou můžeme být jinak spokojení. Play off nevyšlo, třeba ale kdybychom měli jiného soupeře, tak by to bylo jiné. Sparta nám prostě nesedí,“ přiznal Leška.

Holešovičtí poté už drama nepřipustili, po dalších brankách Vykoukala a Langhammera oslavili postup do semifinále. „Tohle je ale jen první schodeček, chceme se dostat až na vrchol,“ zdůraznil Netík.

Branky a nahrávky: 9. D. Výborný (Kratěna), 12. Koreis, 17. Langhammer (Netík, Jan Hanzlík), 32. Netík (Ton), 53. Vykoukal (Netík, Ton), 59. Langhammer (Netík, Jan Hanzlík) - 51. Leška (Köhler, Hamrlík). Rozhodčí: Minář, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 8848. Třetiny: 3:0,1:0, 2:1.