Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Beránek skončil jako kouč v Kazachstánu a plánuje půlroční volno

Sport

  15:43
PRAHA - Fotbalový trenér Miroslav Beránek ukončil své tříleté působení u kazachstánské reprezentace. Vypršela mu smlouva a šestapadesátiletý kouč se vrátil do Česka. Momentálně má v plánu do léta hlavně odpočívat.

Miroslav Beránek. foto: ČTK

"Ty tři roky bylo tak akorát. Čas se naplnil," řekl Beránek novinářům při dnešním Silvestrovském derby v Praze. "Zažil jsem tam tři krásné roky, mám tam spoustu kamarádů a kontaktů, takže je pravděpodobné, že se tam ještě někdy vrátím," dodal. Bývalý kouč Slavie, Kladna, Blšan, Debrecínu či české jednadvacítky a asistent u národního týmu působil v Kazachstánu od ledna 2011, kdy nahradil Němce Bernda Storcka. Z 24 utkání pod jeho vedením vyhrál tým pětkrát a šestkrát remizoval.

"I když je Kazachstán teď 128. tým světa, tak to byla zajímavá práce. Když chcete tým posunout nahoru, musíte sledovat nové trendy a snažit se je zapracovat do hry. Navíc jsem poznal novou mentalitu," uvedl Beránek, který navíc od května 2012 do letošního června vedl i FC Astana. Nyní by si chtěl hlavně užívat toho, že je po třech letech na delší dobu doma. "Teď si tak půl roku odpočinu a pak se uvidí. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Ve fotbale trenéři rychle odcházejí i rychle přicházejí," nevyloučil, že by mohl v brzké době znovu usednout na trenérskou lavičku.

Autoři: ,