Bílkův Kazachstán doma prohrál s Kyprem a ztratil tak šanci postoupit na EURO

Kazaši doma neuspěli s Kyprem - prohráli 1:2. foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Kazachstánu s českým trenérem Michalem Bílkem v kvalifikaci mistrovství Evropy doma proti Kypru neudrželi vedení a prohráli 1:2. Mají už pouze teoretickou šanci postoupit ze skupiny I na šampionát v příštím roce.
  18:21aktualizováno  19:21

Kazaši přitom začali dobře a ve 34. minutě je poslal do vedení Temirlan Erlanov. Jenže domácí hráči další šance neproměnili a po změně stran dobře rozjetý zápas ztratili. V 73. minutě vyrovnal Pieros Sotiriu a za jedenáct minut dokonal kyperský obrat Nikolas Ioannu.

Kazachstán se sedmi body klesl na čtvrté místo tabulky za svého soupeře. Suverénní lídr skupiny Belgie se večer může stát prvním účastníkem Eura, pokud v Bruselu porazí outsidera San Marino.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:

Skupina I:
Nur-Sultan: Kazachstán - Kypr 1:2 (1:0)
Branky: 34. Jerlanov - 73. Sotiriu, 84. N. Ioannu.
20:45 Rusko - Skotsko (Moskva), Belgie - San Marino (Brusel).

18:00 Bělorusko - Estonsko (Minsk),
20:45 Nizozemsko - Severní Irsko (Rotterdam).

Skupina E:
20:45 Chorvatsko - Maďarsko (Split), Slovensko - Wales (Trnava).

Skupina G:
20:45 Rakousko - Izrael (Vídeň), Sev. Makedonie - Slovinsko (Skopje), Lotyšsko - Polsko (Riga).

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...