21. dubna 2011 15:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Blázen' Balotelli dal bezdomovci tisíc liber

3. Tolik gólů vstřelil Marion Balotelli Aston Ville | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 3. Tolik gólů vstřelil Marion Balotelli Aston Ville | foto: Reuters

LONDÝN Italský fotbalista Mario Balotelli na sebe většinou upozorňuje různými kontroverzemi, minulý týden ale útočník Manchesteru City nastavil světu i svou druhou tvář. Podle agentury ANSA cestou z kasina obdaroval na ulici bezdomovce tisícem liber (asi 27 tisíc korun).

Čtěte také

Dvacetiletý Balotelli byl v jednom manchesterském kasinu spolu s obráncem Blackburnu Chrisem Sambou a odnesl si výhru 27 tisíc liber. Když v ranních hodinách odcházel domů, dal jednomu bezdomovci tisíc liber. "Mario je velmi štědrý. Prodejcům Big Issue (britská obdoba Nového Prostoru) vždycky dává dvacet liber a ani si nebere časopis," napsal bulvární deník The Sun.

Balotelli na sebe dosud v Anglii navzdory nespornému talentu upozorňoval spíše disciplinárními problémy a výstřelky. Bývalý útočník Interu Milán naposledy například dostal od klubu údajně vysokou pokutu za to, že po hráči juniorského týmu City házel šipky.

ČTK