27. března 2008 20:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Boleslav zaplatí mastnou pokutu

Ftobalový trenér Zdeněk Ščasný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ftobalový trenér Zdeněk Ščasný | foto: ČTK

PRAHA Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu potrestala klub Mladé Boleslavi pokutou 400.000 korun za chování jeho šéfa Josefa Dufka při prvoligovém utkání 21. kola se Spartou Praha. Dufka obvinil delegát zápasu Jiří Veltruský ze svého napadení, fotbalový orgán mu dal dnes za pravdu.

Trest dostal také již bývalý kouč mužstva Zdeněk Ščasný, který za hrubé urážky rozhodčího zaplatí 150.000 korun. Podle vyjádření předsedy disciplinární komise Alexandra Károlyiho byli Mladoboleslavští potrestáni za "závažné provinění jednotlivce".

"Trest v tomto případě dostává klub, protože pan Dufek není přímý účastník utkání a nijak do něj nezasáhl. Je to naprosto běžná praxe," řekl novinářům Károlyi. Podle delegáta Veltruského Dufek funkcionáře na tribuně pětkrát udeřil dlaní do zad a navíc vulgárně urážel, poté co rozhodčí Kocourek na konci prvního poločasu po druhé žluté kartě vyloučil domácího kapitána Jana Rajnocha.
Dufek dnes chybu přiznal, ale odmítl, že by byl vulgární, delegáta prý jen přátelsky poplácal po zádech.

"A rozhodně odmítám, že bych použil vulgární slova, která jsou v zápise," uvedl Dufek, který vzápětí po rozhodnutí komise opustil Strahov a odmítl výši trestu jakkoliv komentovat.  Rajnochovo vyloučení vyvolalo i reakci a následné vykázání extrenéra
Ščasného na tribunu. Výše pokuty byla v jeho případě ovlivněna "recidivou", protože v této sezoně první ligy už nedokončil zápas na lavičce potřetí a v předchozích případech zaplatil 30 a 100 tisíc.

Ščasný se dnes z jednání disciplinárky omluvil, protože je momentálně v zahraničí. Do Čech se vrací až v pátek dopoledne.
Na pražském Strahově zastupoval Ščasného sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela, který ale stejně jako Dufek nechtěl potrestání komentovat. "My se k tomu nebudeme dále vyjadřovat. Jediné, co můžeme říct, je, ať si každý člověk udělá svůj obrázek sám," řekl  obchodní ředitel Mladé Boleslavi Petr Svěcený.

ČTK