Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bombastické přivítání vyhaslého Ronaldinha jako karneval v Riu

Sport

  11:14
RIO DE JANEIRO - Fotbalista Ronaldinho se ve Flamengu dočkal většího přivítání než legendární Zico. Na bývalou hvězdu Barcelony a AC Milán se ve středu podle agentury Reuters přišlo podívat dvacet tisíc lidí. Ronaldinho byl fanouškům Flamenga představen na tréninkovém stadionu v Riu de Janeiro. Než přišel na pódium, bavili příznivce zpěváci a tanečnice.

Ronaldinho se dočkal pompézního přivítání. foto: Reuters

"Je to neuvěřitelné. Nečekal jsem, že to bude taková party," řekl Ronaldinho k přivítání, jakého se v roce 1985 při návratu z Evropy nedočkal ani Zico. Bývalý nejlepší fotbalista světa dostal dres s číslem deset, které před ním v klubu nosil právě slavný Zico. "Jsem pyšný, že přišlo tolik lidí a že mě srovnávají se Zikem. Tenhle dres s desítkou má velkou historii," dodal.

Rok 2010 v obrazech

Fanouškům slíbil, že Flamengu pomůže získat titul a Brazílii triumf na domácím mistrovství světa za čtyři roky. "To je můj cíl. Olympijské hry v Londýně a mistrovství světa pro mě byly motivací k návratu. Někdo jde do Brazílie ukončit kariéru, ale já přišel kvůli tomuhle," prohlásil.

VELKOLEPÉ UVÍTÁNÍ RONALDINHA VE FLAMENGU:

Ronaldinho se do Brazílie vrátil po deseti letech v Evropě, kde nejprve nastupoval za Paris Saint-Germain a poté odešel do Barcelony, kde vedle ocenění pro nejlepšího fotbalistu světa v anketě FIFA získal také Zlatý míč. V AC Milán hrál od roku 2008, na výkony z katalánského klubu ale navázat nedokázal.

Autoři: ,