Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brankář Čech: Chvílemi to bylo o nervy

Sport

  23:24
PODGORICA (od zpravodaje LN v Černé Hoře) - Po úspěšné odvetě Petr Čech (29) přiznal, že se zlomeným nosem na hřišti trpěl. Postup na Euro vynahradil reprezentačnímu brankáři veškerou bolest během zápasů s Černou Horou.

Černá Hora - Česko (Čech) foto: ČTK

Jak moc jste prožíval odvetu?
Zachytal jsem si až zbytečně moc. Bylo to chvílemi o nervy. Kdyby dali domácí gól, čekalo by nás hodně perných minut. Odolávali jsme jejich nepříjemným situacím a dostávali jsme od nich šance na protiútoky.

Kdy jste začal definitivně věřit, že bude důvod k postupovým oslavám?
Ani čtvrt hodiny před koncem, i to mi přišlo jako dlouhá doba. Až ve chvíli, kdy dal Petr Jiráček gól a zbývalo necelých deset minut, jsem měl jasno. Dostat během nich čtyřikrát už bylo nemožný.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ:

Jaké situace vypadaly z vašeho pohledu nejsložitěji?
Různé závary, kdy kolem vás proletí míč a nikdo nic nevidí. Když přede mnou stáli hráči soupeře sami, bylo to snažší, protože se dalo reagovat lépe.

Jaký dojem jste měl z atmosféry na stadionu? Šlo o peklo, které domácí dopředu slibovali?
Diváci byli korektní a hnali domácí dopředu celý zápas. Atmosféra byla výborná i pro nás, já si to užil. Až na to, že jsem uklízel igelitové koule, zapalovače a mince, které mi k brance létaly.

Prozradíte nyní, jaké to bylo chytat se zlomeným nosem?
Neměl bych o tom asi moc mluvit. Zlepšuje se to, ale trpěl jsem hodně. Víc si vážím možnosti, že jsem mohl v těchto zápasech hrát.

Jak byste zhodnotil celou kvalifikaci?
Byla to dlouhá cesta a my jí začali tím nejhorším způsobem. Porážkou od Litvy. Je pravda, že prostředí kolem nás pak nebylo úplně přívětivé, stále jsme bojovali o přízeň diváka. Po bolestivých zárodcích jsme dokázali okolí, že to můžeme zvládnout. Uhráli jsme si postup sami a toho si ceníme.

Jak jste si užili oslavy na hřišti?
Vichni měli radost o to větší, že během kvalifikace jsme hráli prakticky desetkrát finálový zápas, kdy nám šlo o moc. Udělali jsme si to tak sami, že jsme byli neustále pod tlakem.

Autor:

Mohlo by vás zajímat