31. července 2010 12:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brazilský brankář Bruno byl obviněn z vraždy přítelkyně

Bruno de Souza. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bruno de Souza. | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO Brankář brazilského Flamenga Bruno Souza byl formálně obviněn z vraždy své bývalé přítelkyně. Známý fotbalista byl dále obviněn z únosu, ukrývání těla, vytvoření kriminálního gangu a uplácení nezletilého.

I když tělo údajné oběti Elizy Samudiové ještě nebylo objeveno, policie nepochybuje o tom, že Bruno vraždu spáchal. Z trestného činu bylo obviněno dalších sedm lidí včetně Brunovy manželky.

Pětadvacetiletá Samudiová zmizela minulý měsíc. Policii na případ upozornil Brunův sedmnáctiletý bratranec, jenž strážce zákona navedl do brankářova druhého domu v Belo Horizonte, kam byla žena údajně před vraždou unesena.

ČTĚTE TAKÉ

Sám brankář se po svém útěku přihlásil spolu se svým přítelem na policii a už tři týdny je ve vazbě. Podle agentury AFP si ve vězení oholil hlavu a spálil své vlasy, aby zabránil zkoumání vzorků DNA.

Brunova bývalá přítelkyně Eliza Samudiová si před zmizením stěžovala na policii, že ji fotbalista loni v říjnu unesl, bil a nutil vzít si prášek způsobující potrat. To ale odmítla a porodila nyní čtyřměsíční dítě, u kterého se snažila soudní cestou prokázat Brunovo otcovství.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz