4. června 2008 15:54 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brückner už má o sestavě jasno

Brückner mluvil hlavně o Švýcarech.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brückner mluvil hlavně o Švýcarech. | foto: ČTK

SEEFELD Pokud nenastanou u některého z hráčů zdravotní problémy, má trenér Karel Brückner o sestavě českých fotbalistů pro sobotní úvodní zápas na mistrovství Evropy se Švýcarskem jasno. Poměrně jistý si je prý také sestavou soupeře. Dokonce dnes na tiskové konferenci vyjmenoval jedenáct hráčů, kteří podle jeho názoru budou v zahajovací jedenáctce Švýcarska.


"Mám jasno. Pokud nedojde k nějakému zranění, už bych neměl dělat žádné velké změny," uvedl Brückner. Současně však naznačil, že zcela bez potíží hráči nejsou. Během úterní přípravy si kapitán Tomáš Ujfaluši při nácviku střelby lehce natáhl břišní úpon, Zdeněk Pospěch je nachlazen. "Ale jsem přesvědčen, že do zápasu budou k dispozici," řekl trenér.


Atmosféra v týmu se prý už blíží předstartovní horečce, kterou kouč zvýší dnešními osobními pohovory s hráči, zaměřenými na taktiku. "Osvědčily se nám časem více než ve velkých skupinách. S lídry si pak najednou ještě některé věci probereme," prohlásil kouč. Na čtvrtečním uzavřeném tréninku chce ještě pilovat standardní situace. "Víme, že zde se trénink nedá zcela skrýt. Ale naznačíme si některé věci, které doladíme na hotelu teoreticky," řekl Brückner, jenž ani na přípravě bez účasti diváků a médií nehodlá zcela odkrýt svoje záměry při trestných kopech.


Na debatu o Švýcarech zatím prý nebyl čas, spíše se rozebíraly minulé výkony českého mužstva. "Vyhodnotili jsme si zápasy s Litvou a Skotskem, kde jsem ještě měli určitě nedostatky," konstatoval. O prvním soupeři na turnaji už prý ví takřka všechno. "Máme hodně informací, dokonce jsem přesvědčen, že bych dokázal vyjmenovat celou švýcarskou sestavu. Je to hodně konsolidovaný celek, jeho hlavními oporami jsou Senderos, Inler, Barnetta, Frei," řekl Brückner a na žádost vyjmenoval i svou představu základní švýcarské jedenáctky. Je přesvědčen, že po
zranění kotníku bude hrát i Barnetta a také Frei, který v přípravných
zápasech chyběl. "Chyběl právě proto, že o něm má trenér jasno," žertoval kouč se švýcarskými novináři. Brückner dnes přišel mezi novináře místo úterní tiskové konference, kterou zrušil.

ČTK