Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bude dál manažerem reprezentace? Šmicer zatím svou budoucnost nezná

Sport

  22:00
PRAHA - Šmicer zatím neví, zda bude po skončení kvalifikace mistrovství světa dál manažerem fotbalové reprezentace. Cítí se ve stejné situaci jako zbytek realizačního týmu, který po úterní prohře 1:2 v Itálii opustil hlavní trenér Michal Bílek. Sám pro sebe si chce účinkování reprezentace zanalyzovat a rozhodnout se, zda bude mít chuť pokračovat, nebo raději skončí.

České fotbalové legendy Pavel Nedvěd (vlevo) a Vladimír šmicer foto: Mafra - Michal Šula

Minimálně na zbylé dva zápasy kvalifikace v říjnu ale nejspíš u mužstva zůstane. "Myslím, že jsem ve stejné situaci jako zbytek realizačního týmu. Naše smlouvy končí na konci roku a potom se rozhodne, co dál. Včetně mě. Momentálně musíme dohrát kvalifikaci jako zbytek realizačního týmu a pak se to bude odvíjet od toho, jaká bude situace ohledně nového trenéra. A jaké plány se mnou bude mít předseda (Miroslav Pelta)," řekl Šmicer.

Sám si ale také chce analyzovat své působení v roli manažera národního týmu, kterou zastává od listopadu 2009. Především nevydařenou kvalifikaci mistrovství světa, v níž Češi po úterní porážce přišli o reálnou naději na druhé místo ve skupině a účast v baráži. "Musím se trošku zamyslet, jak se vyvíjela celá ta kvalifikace, celý ten tým. Musím si zanalyzovat, jestli budu mít chuť dál pokračovat, nebo jestli nebude lepší, aby začal kompletně celý nový realizační tým. Sám nevím, jak to bude po novém roce vypadat," prohlásil bývalý reprezentant.

Do konce kvalifikace by měl u týmu zůstat

Minimálně ve zbylých dvou zápasech kvalifikace na Maltě a v Bulharsku by měl u týmu zůstat. "Samozřejmě budeme chtít hrát v tom nejsilnějším složení, co to jde. Pořád to bereme jako kvalifikaci a rozhodně nechceme skončit ve skupině někde vzadu. Chceme ty zápasy zvládnout. Doufám, že k tomu kluci přistoupí stejně a že na srazy dorazí," přál si Šmicer, který je ve funkci manažera od doby, kdy národní tým převzal kouč Bílek.

Fotbalová reprezentace na srazu (Bílek a Šmicer)

Šmicer zatím neví, zda Češi využijí listopadové termíny obou duelů baráže k sehrání přípravných zápasů. Podle všeho zřejmě nastoupí buď k jednomu utkání, nebo k žádnému. "Bude záležet, jestli budeme mít nového trenéra, nebo ne. Nevidím důvod hrát utkání bez trenéra. V provizorním řešení se mi zdá zbytečné hrát jeden dva přípravné zápasy," dodal Šmicer.

Autoři: ,

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...