10. dubna 2008 10:23, aktualizováno  11:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Busta rezignoval na funkci trenéra

Hrdina Ďolíčku končí.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrdina Ďolíčku končí. | foto: ČTK

PRAHA Zbyněk Busta odstoupil z funkce trenéra fotbalistů Bohemians 1905, které přivedl ze třetí ligy během dvou let do nejvyšší soutěže. Vedením posledního týmu ligové tabulky byl pověřen asistent Michal Zach.

O Bustově rezignaci se mluvilo už po výkonu v zápase v Českých Budějovicích, který byl na úrovni divize. Rozhodnutí o odstoupení pak zřejmě navazuje na nedělní ztrátu bodů proti Kladnu.

"Zbyněk Busta odvedl velký kus práce a do poslední chvíle jsme stáli o jeho služby. Minulý týden jsme vedli určitá jednání, která nyní vyústila v tento výsledek," uvedl šéf klubu Lukáš Přibyl v tiskové zprávě.


Busta vzal odchod klidně. "Nebyly výsledky, přestože hra se proti podzimu zlepšila. Zvyšoval se tlak, který neprospíval mužstvu, proto jsem se tak rozhodl. Pokud to pomůže Bohemce k záchraně, budu moc rád," řekl odcházející kouč, který zůstane fanouškem klubu. Nahradit ho má Zach, který byl ve Vršovicích asistentem, ve stejné funkci působí také u reprezentace do 21 let. "Věříme nastolenému systému, proto jsme dlouho drželi nastoupenou cestu. V současné době by nikdo nový neměl čas poznat mužstvo a Bohemka se nevzdává a bojuje o záchranu," uvedl Přibyl.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz