30. března 2010 17:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bývalý hráč Bohemky Obermajer: Obálku s úplatkem jsem převzal

Bývalý hráč Bohemians Praha Miroslav Obermajer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý hráč Bohemians Praha Miroslav Obermajer. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý kapitán Bohemians Praha Miroslav Obermajer dnes před disciplinární komisí ČMFS prohlásil, že od olomouckého brankáře Petra Drobisze loni v květnu po vzájemném utkání převzal obálku s 300 tisíc korun, které měly sloužit jako úplatek.

Obšírněji se k celé věci vyjádřit nechtěl, aby prý nenarušil vyšetřování. V pátek Obermajer absolvuje výslech na policii, na jejíž doporučení další skutečnosti dnes nesdělil.

Podobně se před ním zachoval i šéf Bohemians Praha Karel Kapr. Ten dnes před disciplinárkou stanul už podruhé a s odvoláním na konzultaci s policisty také další důkazy nepředložil. Olomouc však tvrdí, že jde o lživé nařčení a hodlá se bránit soudní cestou.

Olomoucký brankář Petr Drobisz (vlevo).

Obermajer je v případu údajného uplácení ale důležitou postavou. Právě on měl od Drobisze těsně po utkání na Hané převzít obálku se 300 tisícovkami korun. Dnes to Obermajer zopakoval.

Na otázku, zda od Drobisze peníze převzal, přikývl. "Ano, určitě," řekl Obermajer. Vzápětí prý obálku s penězi na zpáteční cestě do Prahy v klubovém autobuse předal spoluhráči Davidu Zoubkovi. Bohemians měli sumu inkasovat za úmyslnou porážku, aby se Sigma v posledním utkání ligy dostala na čtvrté místo zaručující start v Evropské lize, což se také po výhře 3:0 stalo.

Bývalý hráč Bohemians Praha David Zoubek.

Obermajer dnes před disciplinárkou prý zopakoval jen to, co už dříve uvedl u notáře. Tam prohlásil, že obálku s finančním obnosem od Drobisze převzal. "I dnes jsem řekl pravdu. Můžu se podívat do očí a nedívat se dolů a říkat, že si na nic nevzpomínám," dodal Obermajer.

Disciplinárka dnes poprvé vyslechla i další aktéry kauzy. Vypovídali olomoucký gólman Drobisz a vedle Obermajera i další současní nebo bývalí střížkovští hráči Roman Dobeš, Zoubek a Marek Kincl. Dobeš odpovídal na většinu novinářských dotazů velmi vyhýbavě a stroze.

Hráč Bohemians Praha Roman Dobeš.

"Řekl jsem komisi své prohlášení a za ním si stojím. Víc k tomu nemám co říct, je to v šetření police," uvedl Dobeš, když opouštěl Strahov. Je přesvědčen, že jednal správně, když nic neoznámil policii a nechal kauzu řešit Kapra. "Nic si nevyčítám," řekl záložník Bohemians Praha.

Prý se nebojí případného disciplinárního trestu za to, že o případu mlčel a neinformoval komisi. "Nemám se čeho bát, nic špatného jsem neudělal. Co jsem věděl, to jsem řekl. Myslím, že proti nám by se to obrátit nemělo," pokračoval.

Jakými důkazy Kapr údajně disponuje, netuší. "Pan Kapr tyhle kroky se mnou nekonzultuje," uvedl Dobeš, který očekává, že bude v nejbližší době předvolán na policii. Zatím prý u výslechu nebyl.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz