1. března 2010 23:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čecha další triumf v anketě překvapil, věří v rychlé uzdravení

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Petr Čech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech. | foto: ČTK

PRAHA Podruhé za sebou a potřetí v kariéře se Petr Čech mohl radovat z triumfu v anketě Fotbalista roku, i když mu dnešní slavnostní vyhlášení v pražském Divadle na Vinohradech kalilo zranění lýtkového svalu. Brankář Chelsea jej utrpěl minulou středu v utkání Ligy mistrů na půdě Interu Milán, ale věří, že bude zpět na hřišti dříve než za měsíc, jak odhadují lékaři londýnského klubu.

Vítězství ve 45. ročníku tradiční ankety mu alespoň částečně spravilo náladu. "Člověka to vždycky potěší a i teď jsem byl překvapený. Když se podívám, kteří hráči tam se mnou byli, tak jsou tam lídři evropských klubů, kteří za sebou mají dobrý rok. To se týká hlavně třeba Milana Baroše nebo Jardy Plašila," připomněl Čech své reprezentační spoluhráče, kteří se seřadili na druhém a třetím místě.

Čech v anketě kraloval poprvé v roce 2005 a podruhé loni. Na brankářského fenoména z přelomu šedesátých a sedmdesátých let Iva Viktora ztrácí už jen dvě vítězství. "Říká se, že brankáři to vždycky mají v anketách o něco těší než hráči v poli, takže i proto si takové ceny vždy vážím. Ale když mě příště porazí někdo, kdo nás s patnácti góly prostřílí na mistrovství Evropy, vůbec se zlobit nebudu," prohlásil Čech.

Na slavnostní vyhlášení málem nedorazil. Lékařům v Chelsea se příliš nelíbilo, aby Čech místo rehabilitace letěl do Prahy a zpět. Brankář ale nakonec i díky přímluvě předsedy svazu Ivana Haška mohl přijet. "V klubu mě moc pustit nechtěli, ale nakonec se tady nezdržím dlouho. Přijel jsem dnes večer, hned ráno letím zpátky. Čekají mě další vyšetření a terapie, pracujeme na tom, abych se co nejrychleji vrátil," líčil Čech, podle jehož chůze bylo znát, že jej čeká dlouhá cesta k návratu.

Mluví se asi o měsíční pauze, možná i delší. "Já ale věřím, že to tak vážné nebude. V úterý zase budu v bazénu a posilovně, i když bych raději byl na hřišti a s reprezentací ve Skotsku," připomněl Čech středeční přípravný zápas národního týmu, v němž ho v brance zastoupí Jaroslav Drobný z berlínské Herthy.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz