Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čechy v odvetě vyřadíme, myslí si Brnovič

Sport

  23:42
PRAHA - Když jim dětský sbor před začátkem zápasu zazpíval hymnu dvakrát po sobě, ještě tomu zatleskali. Když po konci zápasu fotbalisté Černé Hory opouštěli hřiště na Letné se dvěma inkasovanými góly, radost je už opustila. Stejně jako jejich trenéra Branka Brnoviče.

Trenér fotbalistů Černé Hory Branko Brnovič foto: Reuters

"Nerad se vyjadřuju k rozhodčím, ale dnes nejsem úplně spokojený. Mohli jsme kopat dvě penalty i mít o několik žlutých kare méně. Bez ohledu na to musím uznat, že Češi vyhráli zaslouženě," dával Brnovič najevo svojí frustraci z nepovedeného zápasu.

Výtkám vůči sudím jeho český protějšek Michal Bílek příliš nerozuměl. "K rozhodčím se nechci vyjadřovat, to jsem nedělal nikdy. O dvou penaltách pro soupeře nic netuším. Vím jen o ruce v pokutovém území soupeře, která nebyla odpískaná," zareagoval na Brnovičův komentář kouč domácích.

ČTĚTE TAKÉ

Jinak mohl mluvit hlavně pozitivně a chválit svůj tým za nejlepší výkon od chvíle, kdy nastoupil před dvěma lety do funkce. "Dnes se hráči předvedli, patří jim za to dík," řekl na tiskové konferenci.

Došlo i na první špičkování před úterní odvetou. Když měl Brnovič říct, co může český soupeř čekat v Podgorici, dlouho neváhal. "Bouřlivou atmosféru a vítězství 3:0." O postupu svého týmu nepochyboval "Asi to není normální, ale zůstávám optimistou. Dokázali jsme doma dát dva góly Anglii, můžeme to zvládnout znovu proti Česku."

Také v tomto případě našel Bílek vhodnou odpověď. "Řečněním ještě nikdo zápas nevyhrál. Máme obrovskou šanci postoupit, byla by škoda ji pustit," připomněl vynikající výchozí pozici jeho mužstva.

Autor: