13. června 2011 15:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Celý zápas jsem byl jsem v tranzu, tvrdí Dočkal

Bořek Dočkal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bořek Dočkal | foto: Reuters

BJERRINGBRO Kapitán fotbalové jednadvacítky Bořek Dočkal měl po nedělním zahajovacím utkání na mistrovství Evropy proti Ukrajině problém, aby si vůbec vybavil své dvě gólové trefy. Liberecký záložník rozhodl vstupní zápas českého týmu, ale až ze záznamů na internetu si povedené zásahy pořádně prohlédl. Na hřišti byl prý v úplném transu.

"Byl to takový stav totální koncentrace. Zápas jsem měl jako by v mlze, proplul jsem jím a byl do něj úplně vtažený. Některé věci a třeba i ty gólové situace jsem si úplně dopodrobna nedokázal přehrát v hlavě," uvedl Dočkal na dnešním setkání s novináři v tréninkovém centru českého týmu v Bjerringbrö. "Až na youtube jsem si to připomněl, abych věděl, jak to všechno bylo," řekl Dočkal.

Tahoun českého týmu si pochvaloval, v jakém psychickém rozložení jej zápas zastihl. Se svým spolubydlícím Marcelem Gecovem všechno podrobně probíral. Gecov spolupracuje i s mentálním trenérem a problematika psychologie ho zajímá. "Nestává se mi úplně často, že bych byl v takovém transu. Ale Marcel říkal, že to je ten nejlepší stav, jaký může nastat. Neměl jsem žádné okolní myšlenky, nesoustředil se na žádné blbosti, na hlediště, na okolní vlivy. Kdyby na stadionu vybouchla bomba, tak to tom snad nevím," líčil s úsměvem Dočkal.

Čtěte také

Na šampionátu se uvedl ve velkém stylu. Jeho dvě přesné trefy levačkou jsou jednou z hlavních událostí začátku mistrovství. "Já to beru s rezervou. Příště dá dva góly někdo jiný od nás a za hrdinu bude on. Nemyslím, že by to se mnou mělo nějak zamávat. Takové věci nesmí stoupnout do hlavy, aby mě pobláznily. Bylo by hodně špatně, kdyby mě něco podobného mělo změnit," prohlásil Dočkal. "Myslím, že to umím korigovat. Ve fotbale je všechno pomíjivé," podotkl.

Těší ho i to, že dvěma nedělními góly vyhrál sázku s otcem. Ten záložníkovi slíbil, že když dá dva góly v jednom zápase, skoncuje s kouřením. "Táta mi psal, že jsme ostudu neudělali. Prý šel do hospody, ale jestli už bez doutníku, to nevím. Nemám ho pod kontrolou. Možná si ještě poslední zapálil, aby ty dva góly oslavil," smál se Dočkal.

V hlavě prý vůbec nenosí ani myšlenky na možný přestup z Liberce. I proto, že mu na podzim příliš nevyšlo hostování v tureckém Konyasporu. "Jsem teď trochu obezřetnější. Nebudu utíkat ven za každou cenu, i když bych jednou udělal krok zase někam dál. Teď to ale neřeším. Na Euru chci mít klid," dodal Dočkal.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!