Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští fotbalisté zakončí rok přípravou se Slováky

Sport

  11:53
PRAHA - Fotbalová reprezentace zakončí letošní rok přípravným utkáním se Slovenskem. Hrát se bude 14. listopadu na české půdě. Tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR Jaroslav Kolář řekl, že smlouva o odehrání zápasu je těsně před podpisem.

Brankář české fotbalové reprezentace Petr Čech foto: ČTK

"Zápas by nemělo nic ohrozit, dolaďují se jen některé detaily související s utkáním," uvedl Kolář. Fanoušci se tak mohou těšit na prestižní derby bývalých federálních partnerů. Češi a Slováci se utkali už osmkrát, naposledy v září roku 2009 na bratislavském Tehelném poli v kvalifikaci o postup na MS a duel skončil remízou 2:2.

Český tým vyhrál čtyři vzájemné zápasy, dvakrát se hrálo nerozhodně a dvakrát se radoval soupeř. Slovenský tým je bez trenéra, neboť dnes ve funkci končí Vladimír Weiss starší. Spekuluje se o tom, že by jej na lavičce mohl vystřídat Jozef Chovanec, nebo Pavel Vrba. Pokud by Slovensko vedl český kouč, měl by listopadový přípravný zápas ještě větší náboj.

Výkonný výbor FAČR by měl 7. února rozhodnout, kde se duel uskuteční. Podle dostupných informací by utkání mělo hostit některé z moravských měst, aby slovenský tým a také jeho fanoušci nemuseli cestovat daleko. Nejčastěji se hovoří o tom, že by se měl hrát Olomouc. Tam už Češi a Slováci jednou přípravný zápas hráli, z výhry 4:1 se tam v srpnu 2002 radovali domácí.

Česká reprezentace už má téměř zcela zaplněný termínový kalendář pro letošní rok. Svěřenci trenéra Michala Bílka, kteří v červnu vyrazí na mistrovství Evropy, se nejprve 29. února představí v přípravném utkání v Dublinu. V rámci soustředění v Rakousku absolvují 26. května další zápas, ale o soupeři se ještě jedná. Údajně by jím mohl být jeden z trojlístku Turecko, Izrael a Saúdská Arábie.

Generálkou na Euro pro Čechy bude 1. června domácí duel v Praze s Maďarskem. Do ME národní tým vstoupí 8. června duelem s Ruskem, o čtyři dny později se utká s Řeckem a 16. června zakončí základní skupinu ve Vratislavi s domácím Polskem.

Podzimní část sezony reprezentace odstartuje 15. srpna přípravným duelem na Ukrajině, první zápas v kvalifikaci MS sehraje 8. září v Dánsku. O tři dny později Češi v přípravě přivítají doma Finsko, 12. a 16. října v kvalifikaci hostí Maltu a Bulharsko a v listopadu přijde na řadu zápas se Slovenskem. Poslední čtyři utkání v roce tak Bílkův tým sehraje na domácí půdě.

Přehled zápasů české reprezentace v roce 2012

29. února: Irsko - ČR (příprava, Dublin)

26. května: ČR - neurčený soupeř (příprava, Štýrský Hradec)

1. června: ČR - Maďarsko (příprava, Praha)

8. června: ČR - Rusko (ME, Vratislav)

12. června: ČR - Řecko (ME, Vratislav)

16. června: Polsko - ČR (ME, Vratislav)

15. srpna: Ukrajina - ČR (příprava, venku)

8. září: Dánsko - ČR (kvalifikace MS, venku)

11. září: ČR - Finsko (příprava, doma)

12. října: ČR - Malta (kvalifikace MS, doma)

16. října: ČR - Bulharsko (kvalifikace MS, doma)

14. listopadu: ČR - Slovensko (příprava, doma).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!