13. prosince 2011 15:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisté už ví, kde budou bydlet během Eura

Čeští fotbalisté slaví postup na mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čeští fotbalisté slaví postup na mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině | foto: Reuters

PRAHA Česká fotbalová reprezentace bude během červnového mistrovství Evropy bydlet přímo v dějišti svých tří utkání základní skupiny ve Vratislavi. Vedení národního týmu za svůj azyl vybralo Hotel Monopol, který je vzdálen jen pět minut od Městského stadionu, kde se Češi utkají s Ruskem, Řeckem i domácím Polskem.

"Máme radost, že jsme získali logisticky dobrou polohu. Dohodli jsme se, že budeme bydlet v Hotelu Monopol přímo ve Vratislavi. Je to těsně před podpisem," informoval nový šéf FAČR Miroslav Pelta.

Do posledních chvil byl ve hře i hotel v Jelení Hoře, která leží poblíž českých hranic. Tým by však musel dojíždět na své zápasy zhruba sto kilometrů. Třetí možností bylo zařízení v městečku Trzebnica poblíž Vratislavi, to však čeští činovníci brzy zavrhli.

Hotel Monopol se nachází v centru města jen půl kilometru od hlavního náměstí. Dvoulůžkový pokoj v něm vyjde od tří do osmi tisíc korun za noc, apartmány od čtyř do 14 tisíc. Hotel byl postaven v roce 1892 v novobarokním slohu a patřil mezi nejluxusnější stavby v Evropě. Na přelomu 20. a 21. století prošla budova hotelu a přilehlého obchodního domu rozsáhlou rekonstrukcí.

Všechny starověké a historické prvky byly pečlivě obnoveny a doplněny moderním interiérem. Celkem je v hotelu 107 pokojů a 14 apartmánů, dvě restaurace, pět konferenčních místností, posilovna a lázně.

Čeká je soustředění v Rakousku a generálka proti Maďarsku

V generálce na mistrovství Evropy se tým trenéra Michala Bílka představí 1. června doma proti Maďarsku. Předtím budou mít od 20. do 27. května soustředění v Rakousku, kde sehrají zápas s dosud neznámým soupeřem. První herní přípravu v příštím roce absolvují 29. února v Dublinu s Irskem, což je náhradní varianta za původně domluvené utkání s Řeckem, které bylo zrušeno, protože se oba celky potkají ve skupině ME.

Po evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině dojde 15. srpna k odvetě s Ukrajinou za letošní zářijovou přípravu, v níž tým kouče Michala Bílka zvítězil 4:0. Následně se Češi představí 11. září doma s Finskem a sezonu zakončí 14. listopadu zřejmě rovněž doma s dosud neurčeným soupeřem.

Maďarsku aktuálně patří 37. místo v žebříčku FIFA jen čtyři příčky za Českou republikou. V kvalifikaci o ME skončilo ve skupině E na třetím nepostupovém místě za Nizozemskem a Švédskem, ale doma dokázalo Švédy porazit 2:1 a v Nizozemsku sehrálo zajímavou bitvu zakončenou prohrou 3:5.

Se samostatným Českem se Maďarsko utkalo pouze jednou na přípravném turnaji na Kypru v roce 2002, kdy čeští fotbalisté vyhráli 2:0.

ČTK