12. prosince 2011 20:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Lístky na Euro jsou v prodeji, systém ale kolabuje

Kyjevský Paláci umění, kde se ukutečnil los základních skupin Euro 2012. V popředí je napodobenina trofeje pro vítěze šampionátu z ledu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kyjevský Paláci umění, kde se ukutečnil los základních skupin Euro 2012. V popředí je napodobenina trofeje pro vítěze šampionátu z ledu | foto: Reuters

PRAHA Dnes bylo oficiálně spuštěno druhé kolo prodeje vstupenek na fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině. Pro Českou republiku bude na každý zápas k dispozici zhruba 3700 vstupenek, o které se lze hlásit až do konce února prostřednictvím portálu na oficiálních stránkách uefa.com. Ze zaregistrovaných uchazečů se poté budou losovat majitelé vstupenek. Hned první den byl systém zahlcen a měl problémy.

První kolo prodeje proběhlo už na jaře, kdy si zájemci mohli koupit vstupenky, aniž věděli, jaké týmy v utkání nastoupí. Přesto se prodala zhruba třetina z 1,5 milionu všech vstupenek, když zájemců bylo dokonce přes 12 milionů. Druhá třetina vstupenek (448 tisíc) byla puštěna do prodeje dnes, deset dní po rozlosování šampionátu.

Každá z účastnických zemí má pro své zápasy k dispozici šestnáct procent kapacity stadionu. Z toho 3000 vstupenek dostala FAČR pro své potřeby, zbytek z kvóty pro ČR (zhruba 3700 vstupenek) bude prodávat přímo UEFA na svých webových stránkách. Pokud bude zájemců více než vstupenek, uskuteční se v březnu losování, které bude v režii UEFA.

Už po pár hodinách čeští fanoušci systém zahltili. České rozhraní portálu přestalo fungovat a dále než k registraci se fanoušci nedostali. "Víme o tom, že čeští občané server zahltili a vznikly nějaké problémy," řekl serveru aktualne.cz mluvčí FAČR Jaroslav Kolář. "My to neovlivníme. Je to mezi UEFA a fanoušky," dodal. Údajně měli problém s registrací uživatelé s e-mailovou schránkou na Seznam.cz. Potvrzovací e-mail totiž dostali prázdný.

Některým fanouškům se zase stalo, že jim došlo registrační číslo, ovšem systém ho později nevzal. Objednávat vstupenky je možno jak na základní skupinu, tak i na následné vyřazovací boje až do finále. "Jiná možnost jak získat vstupenky na utkání českého týmu ve vyřazovací fázi už později nebude," varovala FAČR.

Zájemci o vstupenky mohou využít i služeb cestovních kanceláří Fotbal Travel a Slantour, které uzavřely spolupráci s pořadateli šampionátu a mají k dispozici zhruba 200 vstupenek na každý zápas. V rámci podpory cestovního ruchu však mohou prodávat vstupenky pouze v balíčku s dopravou a ubytováním. Cena vstupenek se pohybuje od 30 do 120 eur na zápasy ve skupinách až po 600 eur za nejlepší místa na finálové utkání.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!