3. prosince 2011 13:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

ANKETA: Z naší skupiny může postoupit každý

Euro, skupiny A, B | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Euro, skupiny A, B | foto: Reuters

PRAHA Páteční los základních skupin fotbalového Eura byl pro českou reprezentaci milosrdný. Bílkův výběr byl zařazen do skupiny A k Polsku, Řecku a Rusku. Šampionát se uskuteční příští rok v Polsku a na Ukrajině. Na dvě anketní otázky Lidových novin odpovídali Václav Mašek, Vladimír Táborský, Ladislav Vízek a Jan Koller.

Otázky

1. Jaké šance dáváte po losování českým fotbalistům na Euru?

2. Kdo je podle vás favoritem skupiny?

Václav MAŠEK vicemistr světa z roku 1962

  • 1. Měli jsme štěstí, ale to může být ošidné. Polsko bude hrát doma a touží po úspěchu, Rusko s Nizozemcem Advocaatem na lavičce taky a Řecko jakbysmet. Ale určitě si odmyslím většinu našich letošních výkonů, protože věřím, že český tým může hrát líp. Třeba jako proti Černé Hoře doma. Postupové šance vidím 50 : 50. Klíčem bude neprohrát v prvním zápase s Rusy a porazit Řeky, pak se uvidí.
  • 2. Tahle skupina nemá favorita, ale ani outsidera.

Vladimír TÁBORSKÝ bývalý reprezentant

  • 1. Je to rovnocenná skupina, všichni mají stejné šance. Nelze podcenit nikoho, ani Poláky. Jsou sice na ústupu, ale budou hrát doma. Na Řeky budou mít naši kluci pifku za vyřazení v semifinále Eura 2004, ale pozor na ně, v poslední době nechybějí na žádném šampionátu. Je to hratelná skupina, štěstí stálo při nás, ale pozor na nějaký velký optimismus.
  • 2. Pro Poláky hovoří domácí prostředí, navíc už hodně dlouho čekají na větší úspěch.

Euro: Kde se bude hrát?

Euro: Kde se bude hrát?

Ladislav VÍZEK olympijský vítěz z Moskvy 1980

  • 1. Vidím to tak, že nebudeme dostávat příděly. Ostudu neuděláme, ale vypadá to, že kdo v téhle skupině dá gól, vyhraje. Protože na branku se nadřou Poláci, Rusové, Řekové i my. Určitě nejde o atraktivní skupinu, ale los byl vlastně famózní. Euro nám svědčí a postup z téhle společnosti by nemusel být vzdálený.
  • 2. To je oříšek. Snad Poláci, protože budou doma? Ale je to blízko, takže skoro domácí prostředí můžeme mít i my.

Jan KOLLER majitel bronzu z Eura 2004

  • 1. Je jasné, že k nám byl los hodně milosrdný, z téhle skupiny totiž může postoupit každý. Budou to hodně vyrovnané zápasy, ale kdyby kluci zopakovali výkon z pražského utkání s Černou Horou, měli by postoupit. A taky by měli Řekům vrátit to nešťastné vyřazení ze semifinále Eura před osmi lety.
  • 2. Asi Poláci, budou domácí. Jenže Vratislav je pár kilometrů od našich hranic, takže doufám, že se čeští fanoušci pochlapí.

Anketa

Postoupí fotbalová reprezentace ze základní skupiny ME, ve které narazí na Polsko, Řecko a Rusko?

Ano 1331
Ne 1893
Nevím 196
Lidovky.cz, Lidové noviny