3. prosince 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Také Polsko los těší. Češi jsou nejslabší, tvrdí

Španělsko - Polsko. David Villa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělsko - Polsko. David Villa | foto: Reuters

VARŠAVA Poláci věří, že na fotbalovém mistrovství Evropy, které příští rok společně s Ukrajinou pořádají, postoupí ze skupiny. Los jim do ní přidělil tým České republiky, Řecka a Ruska. Čechy přitom Poláci vnímají jako nejslabší soupeře.

"Vypadá to, že nejtěžšími soupeři v boji o postup ze skupiny budou Rusové a Řekové," uvedl trenér polských fotbalistů Franciszek Smuda. "Někdy bývá ale lepší hrát s těžšími soupeři. Nemůžeme podléhat euforii," dodal. Vše bude podle něj záležet na prvním utkání s Řeckem. "Dobrý začátek nám může velmi pomoct," podotkl.

"Jestli nepostoupíme, jsme nuly," řekl novinářům bývalý brankář polské fotbalové reprezentace Jerzy Dudek. "Většina polských fanoušků o takové skupině snila," poznamenal někdejší reprezentační trenér Jerzy Engel. "Největší hvězdy českého týmu už ukončily reprezentační kariéry. Díky tomu s Českem můžeme bez problémů hrát na vítězství," míní v komentáři portál Gazeta.pl.

Česká reprezentace se do finále mistrovství Evropy dostala jen přes baráž, připomněl portál Onet.pl. "Jen brankář Petr Čech a útočník Milan Baroš zápas nevyhrají, zvláště pak, když Tomáš Rosický bude během Eura určitě zase zraněný. Budeme mít podporu fanoušků. To a odhodlání by nám mělo stačit," dodává server.

"Žádné soupeře není radno podceňovat," pokoušel se krotit optimismus šéf polského fotbalového svazu Grzegorz Lato. "Skupina je vyrovnaná, rozhodne příprava na turnaj a momentální forma," řekl agentuře PAP.

O tom, že Poláci ze skupiny postoupí, ale vesměs nepochybují třeba ani fanoušci na sociálních sítích. "Lepší los jsme si nemohli přát. Závěrečný zápas s Čechy bude třešničkou na dortu," věří týmu například fanoušek pod přezdívkou arjen910 a další komentáře mu dávají za pravdu.

ČTK