3. května 2010 9:07, aktualizováno  9:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čtyři sparťanské fanoušky čeká obvinění. Házeli kameny na policisty

Zadržený fanoušek Sparty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zadržený fanoušek Sparty. | foto: ČTK

PRAHA/BANÍK Policie dnes obviní za nedělní násilnosti v Ostravě čtyři fanoušky fotbalové Sparty, kteří kameny a dýmovnicemi zaútočili na zasahující policisty.

Obviněni budou z násilí proti úřední osobě. Dalších 119 příznivců pražského klubu je podezřelých z přestupku neuposlechnutí výzvy veřejného činitele při výkonu jeho pravomoci.

Zadržení fanoušci Sparty.

"Předpokládáme, že během dneška obvinění padne. Pak zadržené, kteří noc strávili v policejních celách, propustíme. Nebudeme žádat o uvalení vazby," řekl tiskový mluvčí moravskoslezské policie Miroslav Pech.

Podle něj se 123 příznivců Sparty zapojilo do násilností během pochodu z ostravského Hlavního nádraží ke stadionu Bazaly. Policisté se snažili dav odklonit do boční uličky, aby zabránili střetu s provokujícími fanoušky Baníku.

Zadržený fanoušek Sparty.

"Hrozilo nebezpečí střetu. Dav ale nerespektoval pokyny policistů a snažil se pokračovat v přímém směru," popsal Pech s tím, že krátce nato propukly násilnosti. "Dav zareagoval tak, že na policisty zaútočil kameny a dýmovnicemi. Policisté proti fanouškům Sparty zakročili," doplnil mluvčí.

Policisté na místě zadrželi všechny pochodující sparťany, kterých bylo přes tři sta. Obávali se, že budou v násilnostech pokračovat.

ČTK