20. září 2019 11:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Dlužíme Spartě za vynikající hráče, které nám nechala. Jejich akci s plyšáky podpoříme, vrací úder Tvrdík

Předseda představenstva fotbalového klubu SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda představenstva fotbalového klubu SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík. | foto: ČTK

Praha Velmi bizarní dohru má akce fanoušků Sparty. Ti budou před nedělním šlágrem 10. kola první fotbalové ligy proti Slavii protestovat proti hráčům, kteří odešli z Letné do Edenu formou vhození plyšových krys, hadů a prasat. Předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík se rozhodl akci podpořit, za každého plyšáka na hrací ploše Slavia věnuje 100 korun nadaci Donor, která podporuje léčbu leukémie dětí ve Fakultní nemocnici Motol.

Akce s názvem „Krysa pro krysu“ se má uskutečnit při příchodu hráčů na trávník, aby nepřerušila utkání. Podle webu spartaforever.cz budou na stadion plyšáci o standardních rozměrech bez problémů moci.

S rychlou reakcí přišel předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Jsme si vědomi toho, že dlužíme Spartě za vynikající hráče, které nám přenechala. Proto za každého plyšáka na ploše dáme 100 Kč na účet nadace Donor (transplantační jednotka léčby leukémie dětí FN Motol). K podpoře projektu “Plyšáci do Motola” se přidá svými příspěvky celý klub,“ uvedl Tvrdík na svém Twitteru.

„Nakupme v co největším množství plyšové krysy, hady nebo prasata a věnujme je před zahájením utkání při příchodu hráčů na plochu všem těm, kteří pro pár špinavých zlaťáků prodali svou důstojnost. Tuto událost doprovoďme také vzkazy, nápisy, transparenty na adresu našeho rivala a žoldáků v jejich dresu,“ vybízejí letenští fanoušci.

Sparťanskou minulosti mají z hráčů vršovického celku Nicolae Stanciu, Josef Hušbauer, David Hovorka či Ondřej Kúdela.

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský, jenž v úvodu kariéry trénoval na Spartě mládež, nemá z očekávaných nenávistných reakcí publika obavy. „Hlavně doufám, že nevyběhnou živá prasata,“ vtipkoval.

Očekávané derby začíná v neděli od 18:00 na Letné. Sparta od března 2016 posledních 8 soutěžních střetnutí nevyhrála (7x v lize, jednou v poháru).

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Rozhodčí Jiří Houdek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Rozhodčí Jiří Houdek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Rozhodčí Jiří Houdek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...