26. září 2018 14:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Dobré zprávy pro Opavu. Jedná o vstupu investora, v domácím prostředí bude hrát od půlky října

Opavští fotbalisté na děkovačce po výhře nad Plzní | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opavští fotbalisté na děkovačce po výhře nad Plzní | foto: Facebook SFC Opava

OPAVA Opavě by s financováním prvoligového fotbalového klubu mohl pomoci nový strategický partner. Podle sdělení zástupců klubu i města, které je majoritním vlastníkem, jedná Slezský FC o vstupu nového investora ze zahraničí.

Opava, která se v létě po třinácti letech vrátila do nejvyšší soutěže, se strategického partnera snaží získat dlouhodobě. Podle primátora Radima Křupaly aktuální jednání vypadají nadějně a obě strany se baví o prodeji balíku dvou třetin akcií.

„Odpovídá to částce padesáti milionů korun, deklarována je rovněž výše závazků, která půjde ročně na provoz fotbalového klubu,“ prohlásil na dnešní tiskové konferenci Křupala s tím, že město by nadále financovalo provoz mládeže a stadionu.

Nabídka investora je údajně časově omezená, proto bylo na příští čtvrtek svoláno mimořádné zastupitelstvo města, které by se prodejem mělo zabývat. Podle předsedy představenstva Marka Hájka by ale případným nezdarem jednání klub ekonomicky ohrožen nebyl.

„I v případě, že solventní partner nepřijde, máme rozpočet na tuto sezonu pokrytý,“ podotkl Hájek, který nicméně přiznal, že v uplynulém období měl klub potíže se splácením všech závazků vůči hráčům. „Teď už je ale všechno srovnané,“ dodal.

Opava prozatím hraje domácí zápasy v azylu v Brně, protože na stadionu nemá vyhřívání. Rekonstrukce je v plném proudu, podle opavských činovníků by se Slezský FC mohl ve vlastním prostředí představit poprvé v pohárovém utkání proti Jihlavě, které je v plánu v pátek 12. října.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz