29. prosince 2012 13:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Drobný byl férový hráč. Po vyloučení podal rozhodčímu ruku

Václav Drobný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Drobný | foto: www.sparta.cz

Zemřel člověk velkého formátu, který vyznával fair play, tak o tragicky zesnulém Václavu Drobném mluví rozhodčí Patrik Tomšů. Ten ho kdysi dokonce vyloučil.

"Vážně mi tu červenou kartu musíš dát?" ptal Drobný rozhodčího Tomšů.

"Musím," odpověděl sudí. Neměl na vybranou. Bývalý reprezentant a hráč Sparty, Štrasburku či Aston Villy skluzem - byť ne nijak surovým - fauloval protihráče, a tím překazil jasnou šanci soupeře.

Zkušený stoper věděl, že rozhodčí má pravdu. A tak sklopil hlavu, podal sudímu ruku a odešel ze hřiště. Žádné protesty, hádky nebo dokonce urážky...

Více zde

Tahle se všechno seběhlo letos v září v utkání pražského přeboru mezi Třeboradicemi, kde Drobný dělal kapitána, a ČAFC. Domácí v tu chvíli vedli 1:0, ale hosté z nařízené penalty vyrovnali a v početní převaze výsledek nakonec otočili na 1:4.

I v tak vypjatém momentu se Drobný zachoval jako fotbalový gentleman. Další taková gesta už ovšem nepřidá. V pátek ráno zemřel v královéhradecké nemocnici. Tam byl převezen v kritickém stavu poté, co při noční jízdě na bobech ve Špindlerově Mlýně narazil do stromu. Bylo mu dvaatřicet let.

"Byl to člověk velkého formátu, který vyznával fair play. Nikdy by nikoho naschvál nezranil ani surově nefauloval," vzpomíná Tomšů na kapitána "zlaté" reprezentační jedenadvacítky, která v roce 2002 vyhrála mistrovství Evropy.

Drobný hrál fotbal už jenom pro zábavu na kraji Prahy za Třeboradice, kde působil jako kapitán a hrající trenér.

"U svých spoluhráčů měl velké slovo. Všichni ho žrali. Bylo vidět, že toho má za sebou hodně. Vím, že bych k žádnému hráči neměl mít nějak blíž, ale Venca Drobný byl mimořádný případ. Nejen na fotbalových trávnících bude strašně chybět," dodal Tomšů.

Petr Šedivý, vrb