Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Kalas nahrál v Arnhemu na dva góly. Asistoval i Wilfriedovi

18:57
AMSTERODAM - Reprezentační obránce Tomáš Kalas nahrál v nizozemské fotbalové lize na dvě branky a pomohl Arnhemu k domácí remíze 2:2 s Waalwijkem. Devatenáctiletý Kalas, hostující do konce sezony z Chelsea, nejprve vybídl v osmé minutě bývalého sparťanského útočníka Bonyho Wilfrieda.

Fotbalista Tomáš Kalas foto: Galgonek VladislavČTK

Nejlepší ligový střelec zaznamenal svůj šestnáctý gól v sezoně. Zbývající tři branky padly až v závěrečné čtvrthodině. Krátce po vyrovnání Teddyho Chevaliera vyzval Kalas ke skórování Simona Cziommera, ale domácí ani tentokrát náskok neudrželi.

Ve třetí minutě nastavení zajistil Waalwijku remízu Sander Duits. Arnhem je po 17. kole soutěže třetí v tabulce s dvoubodovou ztrátou na dvojici PSV Eindhoven, Twente Enschede. Arnhem je po 17. kole Eredivisie čtvrtý v tabulce s dvoubodovou ztrátou na vedoucí PSV Eindhoven.