Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řepka hrál I.A třídu za Hvozdnici. Těším se na pivo a klobásu, říká

Sport

  19:55
PRAHA - Má za sebou dlouhé zahraniční zkušenosti, válel v reprezentaci i evropských pohárech. A teď? Diváci se museli mačkat kolem hřiště, stáli frontu na grilované klobásy a za utkání zaplatili jen třicet korun. Někdejší ikona pražské Sparty a hráč West Hamu United Tomáš Řepka nastoupil za Hvozdnici v I.A třídě. A hned pomohl k výhře 2:0 nad Černolicemi.

Fotbalista Tomáš Řepka hrál za Hvozdnice foto: Mafra - Michal Šula

Soutěžní zápas jste naposledy odehrál před rokem za České Budějovice. Jaký byl návrat k fotbalu, i když až v šesté nejvyšší soutěži?
Bylo to úžasné, jsem hrozně rád, že to takhle vyšlo. Musím taky poděkovat divákům, že se jich přišlo podívat tolik. Jsem spokojený a doufám, že to takhle bude pokračovat.

Docela jste se zpotil.
Já totiž v poslední době skoro netrénoval. Byl jsem nemocný, takže jsem zvládl jeden trénink a teď rovnou zápas.

V obraně jste sváděl souboje s Pavlem Drskem, který dřív hrál dokonce v německé bundeslize. Často jste si povídali - co jste si říkali?
Nebylo to proti němu jednoduché. Ale zavzpomínali jsme na staré časy a řekli jsme si, že už jsme asi opravdu starý dědkové a tahle soutěž je pro nás adekvátní.

Exligových fotbalistů bylo na hřišti víc. Třeba vaši spoluhráči Robert Neumann, který působil v Jablonci nebo Liberci, a Dalibor Slezák z Bohemians.
S Daliborem se známe z Baníku Ostrava, takže jsme samozřejmě zavzpomínali. A na Boba si pamatuju, jak jsem ho bránil, když hrál v Jablonci a Liberci. Jsem hrozně rád, že tady s klukama můžu hrát.

Fotbalista Tomáš Řepka hrál za Hvozdnice, vlevo je Pavel Drsek z Černolic

Překvapila vás úroveň I.A třídy?
Ano, jsem překvapený, opravdu. Čekal jsem větší prales. Tím, že nastoupilo několik hráčů, kteří dřív hráli ligu, tak to nějakou úroveň mělo. Navíc někteří mladí kluci jsou taky hodně šikovní, běhaví... Fakt to má slušnou úroveň.

Zápas jste odehrál bez jediného faulu. Vzpomenete si, kdy se vám to povedlo naposledy?
Tak na to si vážně nevzpomenu.

Tomáš Řepka

Narozen: 2. ledna 1974
Post: střední obránce
Kariéra: Baník Ostrava (1991 - 1995), Sparta (1995 - 1998), Fiorentina (1998 - 2001), West Ham United (2001 - 2005), Sparta (2006 - 2011), České Budějovice (2012), Hvozdnice (2013 - ?)

Potěšilo vás, že na zápas dorazili i vaši fanoušci, kteří vyvěsili transparent "Fanklub Tomáše Řepky"?
Tušil jsem to, protože jsem s klukama v pátek mluvil. Jsem hrozně rád, že na mě nezapomněli a takhle mě provází.

Jednou ke hřišti hodili dýmovnici. Nebál jste se, že jich bude víc?
Já jsem naopak chtěl, aby jich bylo víc. Alespoň by tady pocítili tu pravou fotbalovou atmosféru.

Plánujete po zápase pivo a klobásu?
No jasně, na to se těším nejvíc.

Hvozdnice tentokrát nastoupila v oranžových dresech. Ale víte, že jedna sada vypadá jako slávistická - červenobílé sešívané dresy s hvězdičkou?
Na to jsem koukal, dokonce i trenky jsou slávistický. Z toho jsem takovej rozpačitej. Myslím, že pro příští zápas budou muset kustodi koupit nějakou novou sadu.

Dovedete si jako sparťanský srdcař představit, že byste v takovém dresu nastoupil?
To si teda představit nedokážu. Doufám, že mi to tady místní neudělají.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...