1. září 2011 17:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Reprezentanti odletěli do Skotska, na Norsko už zapomněli

Michal Bílek, trenér české fotbalové reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Bílek, trenér české fotbalové reprezentace. | foto: ČTK

Fotbalová reprezentace vyrazila dnes odpoledne s dvoudenním předstihem do Skotska ke klíčovému utkání kvalifikace mistrovství Evropy s optimismem a v kompletním složení. Vzpomínky na nedávný debakl v přípravě s Norskem prý hráči nechali v Praze, v Glasgowě si chtějí přiblížit baráž.

Národní tým si začíná zvykat, že ke kvalifikačním duelům odlétá s předstihem, což platilo i u zápasů v Lichtenštejnsku a ve Španělsku.

Tentokrát se to hodí o to víc, že může absolvovat bez velkého spěchu páteční oficiální trénink v době sobotního výkopu. Duel v Hampden Parku se bude hrát už od 16:00 SELČ.

Dnes dopoledne ještě mužstvo absolvovalo společný trénink v Praze, hráči se soustředili na doladění taktických plánů a také pilování střelby. Trenér Michal Bílek má už jasno o složení sobotní sestavy, ale jedenáctku se dozvědí hráči podle všeho až v den utkání.

Myslíme jedině na Skotsko

Srpnový tříbrankový debakl z Norska už v jejich hlavách definitivně odezněl. "Musíme na to okamžitě zapomenout, to by k ničemu nevedlo. Víme, co nás ve Skotsku čeká a jaký výsledek potřebujeme. Na to jediné teď myslíme," uvedl útočník Milan Baroš, na kterém podle všeho bude postavena k česká ofenziva.

Záložník Tomáš Hübschman, jehož úkolem bude odrážet s obranou očekávaný úvodní tlak soupeře, s ním souhlasil. "Kdybychom na každou prohru dlouho vzpomínali, nic nezlepšíme. Musíme si vzít ponaučení a ve Skotsku odevzdat co nejtýmovější a nejkompaktnější výkon," řekl zkušený fotbalista, který prý zdaleka netuší, kdo se při neúčasti Jana Poláka ujme po jeho boku defenzivních úkolů ve středové řadě. "To musíte na trenéra," řekl, než zamířil za spoluhráči do leteckého speciálu.

Trenéra Bílka musí těšit, že s výjimkou zraněného gólmana Petra Čecha veze do Skotska kompletní tým, nikdo z hráčů si nestěžuje na zdravotní potíže.

Ani dnes ale neoznámil, který z brankářů dostane v sobotu přednost. Vybírat hodlá mezi Janem Laštůvkou a Jaroslavem Drobným.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.