Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Haškovo vedení ČMFS: Účty s Mokrým si nevyřizujeme

Sport

  18:45aktualizováno  19:22
PRAHA - Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) se důrazně ohradil proti vyjádření Julia Kramariče. Advokát, který zastupuje Pavla Mokrého, totiž obvinil novou Haškovu fotbalovou vládu, že si přes policii vyřizuje účty.

Ivan Hašek. foto: ČTK

Pan Kramarič, jenž právně zastupuje Pavla Mokrého, pro iDnes.cz řekl, že jako právník hledá důkazy pro zadržení svého klienta, ale žádné nemůže najít. "Mně to spíš přijde jako vyřizování účtů mezi současným a bývalým vedením ČMFS," dodal na závěr rozhovoru Kramarič.

Proti tomuto nařčení se nové vedení svazu důrazně ohradilo. "Od těchto prohlášení se důrazně distancujeme. Sám jsem právník a chápu, co tím pan Kramarič sleduje, ale jeho vyjádření je nesmyslné. Má zkušenost mi říká, že trestní oznámení muselo být podáno ještě před valnou hromadou na konci června, takže nové vedení s celou kauzou nemůže mít nic společného," prohlásil místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Podle předsedy Ivana Haška byla policie dnes ráno také na vedení svazu na Strahově. "Policisté se zajímali o dokumentaci z roku 2004. S policií budeme samozřejmě, pokud bude cokoliv potřebovat, spolupracovat. Bohužel to zároveň poškozuje jméno svazu, proto jsme se rozhodli provést audit ČMFS a společností STES a Fotbal trading," uvedl Hašek.

Právě tyto audity mají předejít dalším překvapením. "Zopakuji to opět, chceme začít s čistým stolem a uděláme pro to maximum. K problémům jsme se stavěli, a vždy stavět budeme, čelem," dodal předseda svazu.