Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Hazarda přivítalo 50 tisíc fanoušků. Zidane byl důvod přestupu, Modrič mi číslo 10 nepřenechá, směje se

Sport

  10:39
MADRID - Osmadvacetiletý Eden Hazard, jenž přišel do Realu za údajných 100 milionů eur (cca 2,6 miliardy korun) z Chelsea, se představil na stadionu Santiago Bernabeu, kde ho přivítalo 50 tisíc fanoušků. „Pokusím se stát nejlepším hráčem na světě, ale nejprve jsem chtěl být v nejlepším týmu na světě," vyznal se fanouškům Bílého baletu.

Eden Hazard se představuje na Santiago Bernabeu foto: ČTK

Po podstoupení lékařské prohlídky podepsal s prezidentem Realu Madrid Florentinem Perézem pětiletý kontrakt.

“Hola todos”, pozdravil poté Hazard ve španělštině fanoušky Realu na Santiago Bernabeu.

„Za Real Madrid jsem chtěl hrát už jako malý kluk a teď jsem tady a rád bych si to vychutnal,“ vyznal se.

Po uvítací řeči si belgické křídlo navléklo dres Realu a šlo si zakopat se zlatým míčem, poté políbil logo klubu na svém srdci. „Pokusím se stát nejlepším hráčem na světě, ale nejprve jsem chtěl být v nejlepším týmu na světě,“ nechal se slyšet na tiskové konferenci.

Eden Hazard a Florentino Peréz
Eden Hazard na tiskové konferenci

Hazard ješte němel na svém dresu číslo, protože jeho oblíbenou desítku, kterou nosil v Chelsea i belgické reprezentaci, nosí chorvatský záložník Luka Modrič. „Měl jsem to štěstí, že jsem s Mateou Kovačičem (Hazardův bývalý spoluhráč z Chelsea) mluvil o Modričovi před reprezentačním srazem. V žertu jsem řekl, aby mi přenechal číslo 10, on mi přes Mateu vzkázal důrazné ne,“ smál se Hazard.

Důležitou součásti příchodu Hazarda byl také návrat sympatického trenéra Zinedine Zidana. „Každý ví, že Zidane byl můj idol, když jsem vyrůstal. Že je to trenér Realu, byl důležitý faktor v mém přestupu, ale ne jediným. Za Real jsem chtěl hrát odmalička,“ vysvětlil sympatie k francouzskému stratégovi.

Autor: