30. září 2019 7:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hráče bychom museli mít na joysticku a reagovat za ně, tvrdí po další prohře Sparty Jílek

Trenér Sparty Václav Jílek před zápasem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sparty Václav Jílek před zápasem. | foto: Petr EretMAFRA

Plzeň Fotbalisté Sparty po porážce 0:1 ve šlágru v Plzni ztrácejí po 11 kolech ligové sezony z osmého místa tabulky na vedoucí Slavii už propastných 15 bodů, trenér Václav Jílek si ale zvyšující se tlak nepřipouští a soustředí se výhradně na práci. Mužstvo se podle něj snaží, nehraje špatně, ale opakovaně doplácí na individuální chyby.

„Co se týče nějakého tlaku, soustředím se v tuhle chvíli na mužstvo, na trénink, na práci. Mužstvo pracuje dobře, očekávané výsledky nejsou. To není žádné alibi, nechci hájit sebe, že nemáme výsledky. Ale těch faktorů je daleko víc,“ řekl na tiskové konferenci Jílek.

„Nedá se říct, že by mužstvo nepracovalo, hrálo špatně. Snaha tam je, dnes se odehrálo naprosto vyrovnané utkání, které mělo skončit minimálně remízou. Já na hřišti neviděl rozdíl 12 bodů mezi námi a Plzní. Ale utkání vyrovnaných týmů, ať už to bylo utkání se Slavii nebo dnes, rozhodují individuální chyby, které jsme bohužel v obou případech udělali my,“ dodal kouč, který převzal Spartu před sezonou.

Letenští opakovaně ztrácejí body po individuálních chybách. V Plzni po 14 sekundách druhé půle špatnou malou domů nabídl obránce David Lischka vítězný gól domácímu Michaelu Krmenčíkovi.

„Chyba Davida pro nás byla hodně citelná. Celá obranná čtveřice pracovala dobře, o to větší škoda, že takováhle chyba rozhodla o utkání. O to bolestivější, že to není poprvé. Ale nemůžeme vše házet na Davida. Odehrál dobré utkání, ale na druhou stranu byl u zásadního okamžiku,“ poznamenal Jílek.

Trenér Sparty Václav Jílek před zápasem.
Libor Kozák bojuje proti plzeňské přesile.

„Když to zlehčím, tak bychom hráče museli mít na joysticku a reagovat za ně. Hráči jsou ve Spartě, protože mají určitou kvalitu. Nenacházíme se ale v rozpoložení, že by si všichni věřili. David odehraje dobré utkání a jednu situaci nevyřeší. Musíme ty situace simulovat v tréninkovém procesu a hráči je musí řešit lépe. Jiná cesta neexistuje,“ dodal Jílek.

Necítí, že by mužstvo bylo pod psychickou dekou. „Po derby, které se nám výsledkově nepovedlo, byla atmosféra v týmu před dnešním zápasem velmi dobrá. Cítil jsem z něj odhodlání. Kromě prvních 15 minut, kdy nás Plzeň zatlačila, bych řekl, že jsme byli aktivnějším týmem. Druhá věc je, co z aktivity plyne. Určitě ale mužstvo nebylo pod psychickou dekou,“ dodal Jílek. 

ČTK
Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...