Pátek 16. dubna 2021svátek má Irena 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Komentuje: Lukáš Šonský

Česko - Finsko

Česko - Finsko 3:5
Sen se rozplynul, Češi končí ve čtvrtfinále.
60
GÓL! Je rozhodnuto, Mäenalanen trefil ze středního pásma opuštěnou svatyni a upravuje na 5:3 pro Finsko.
60
Padesát vteřin do konce. Pastrňák tečoval Plutnarovu nabídku a Saros chvilku nevěděl, kde má kotouč. Nebezpečí však zažehnal.
59
Volkova střela nebyla nebezpečná, Češi ale alespoň získali vhazování v útočné třetině a budou bojovat v šesti s prázdnou brankou!
58
Česko si vyžádalo oddechový čas. Taktika je jasná - udržet útočné pásmo a dostat se k případné hře bez brankáře.
57
Pastrňák na prudkou přihrávku nedosáhl. Zakázané uvolnění stěhuje hru před Langhamera.
56
Na české hokejky se začíná vkrádat nervozita, čas teď partě kolem kapitána Šidlíka utíká proklatě rychle. Tomeček prohrál souboj v rohu, u puku je opět soupeř.
55
Finsko pečlivě brání střed hřiště, přes který se Přerostovi svěřenci třikrát za sebou nedokázali prodrat. Neuspěl ani Simon, jenž přišel o puk u hrazení.
54
Český celek stojí před těžkým úkolem, nikoli však nemožným. Povede se českým mladíkům dotáhnout duel alespoň do prodloužení?
52
GÓL! Seveřané jdou do vedení 4:3. Kulmala objel branku a křizným pasem našel Kinnunena. Ten byl trestuhodně neobsazený, zakončoval do prázdné klece.
51
Tomeček se dobře protáhl do pásma a nechal puk za sebou. Faksa ihned střílel, pozorného Sarose ovšem nepokořil.
50
Rozběhla se poslední desetiminutovka základní hrací doby. Oba tábory se střídají v držení puku, ale útoky často končí v rozích nebo u hrazení.
48
Černá pryž vyskočila na finskou střídačku, sudí ukazují na středový kruh, kde se bude vhazovat. Na ledě jsou čerstvé síly.
47
Mohlo být zle. Nikko dorážel z hranice brankoviště, avšak jistý Langhammer udržel kotouč před brankovou čárou. Psychická výhoda je v těchto chvílích jednoznačně na finské straně.
46
GÓL! Finové srovnávají na 3:3. Henri Ikonen srazil plachtící puk přesně za brankářova záda. Rozhodčí si ještě vyžádal pomoc kolegy u videa. Zkoumal, jestli hráč nezasáhl kotouč vysokou holí.
45
Knot pálil z levého kruhu a diváci na protější tribuně už slavili! Puk ale rozvlněl pouze boční síť, vzápětí se řízný bek dostal k další střele. Ta skončila na mantinelu.
44
Kaše v ofsajdu, oba týmy střídají. Krátce před tím musel Langhamer čelit nenápadnému pokusu Teräväinena.
43
Zdráhal to nemyslel špatně. Od zadního mantinelu poslal kotouč před brankoviště, kde číhal Machač. Štěstí mu však nepřálo, puk už mají na svých holích mladíci z Finska.
42
Opatrný začátek třetiny. Přeci jen jde o hodně, Finové jsou nuceni tvořit hru a vymýšlet kombinace.
Česko: Langhamer (Dolejš) - Knot, Šidlík, Plutnar, Šulák, Košťálek, Němeček - Pastrňák, Simon, Procházka - Kämpf, Vrána, Kaše - Faksa, Tomeček, Volek - Sedláček, Machač, Zdráhal.
Finsko: Saros (Huuso) - Lindell, Pokka, Lehtonen, Ristolainen, Honka, Vainonen, Vainio - Mäenalanen, Teräväinen, Lehkonen - Nikko, Mustonen, Haapala - J. Ikonen, Kinnunen, Kulmala - Leskinen, Nättinen, H. Ikonen - Rauhala.
Branky a nahrávky: 3. Mäenalanen (Teräväinen), 39. J. Ikonen (Kulmala), 46. H. Ikonen (Lehtonen), 52. Kinnunen (Kulmala, J. Ikonen), 60. Mäenalanen (Teräväinen) – 4. Simon (Procházka, Pastrňák), 32. Procházka (Vrána, Simon), 35. Faksa (Tomeček, Volek).