Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Inter pokračuje po výhře nad Slavií ve spanilé jízdě. Po zaváhání Juventusu se vyhoupl do čela Serie A

Fotbalisté Interu s fanoušky slaví výhru nad Spalem a zároveň posun na první místo Serie A. foto: ČTK

Milán - Útočník Lautaro Martínez rozhodl dvěma góly o výhře fotbalistů Interu Milán 2:1 nad Spalem, díky které se posunuli do čela italské ligy. Pomohla jim k tomu i ztráta dosud vedoucího Juventusu, který remizoval 2:2 se Sassuolem. Třetí tým soutěže Lazio Řím si poradilo 3:0 s Udine, za které nastoupil na poslední čtvrthodinu Antonín Barák. AC Milán zajistil gól dvě minuty před koncem vítězství 1:0 v Parmě.
  17:40

Martínez, který ve středu v Praze v Lize mistrů dvěma zásahy sebral Slavii naději na jarní účast v evropských pohárech, otevřel skóre proti Spalu v 16. minutě ranou z hranice vápna. Před koncem prvního poločasu si argentinský útočník naskočil na centr Antonia Candrevy a zvýšil na 2:0. Pět minut po přestávce sice po individuální akci snížil Mattia Valoti, na vyrovnání už se ale Spal nezmohl. Inter vede před Juventusem o bod.

Obhájce titulu ztratil body poprvé po pěti utkáních a teprve potřetí v sezoně. Bez vítěze skončil souboj mezi nejstarším a nejmladším brankářem italské ligy: za stále neporažený Juventus nastoupil jednačtyřicetiletý Gianluigi Buffon, na druhé straně chytal osmnáctiletý Stefan Turati.

Juventus šel sice do vedení ve 20. minutě díky ráně Leonarda Bonucciho z hranice vápna, už za tři minuty ale vyrovnal dloubáčkem nad vybíhajícím Buffonem Jérémie Boga. Sassuolo otočilo skóre po přestávce, kdy chybu v rozehrávce využil Francesco Caputo a jeho pokus nedokázal gólman se 176 reprezentačními starty zpacifikovat. Dělbu bodů zařídil po faulu na Paola Dybalu v 68. minutě z pokutového kopu Ronaldo, který se v této sezoně Serie A trefil pošesté.