Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Iráčané podváděli s věkem. Z 23 jich rovnou devět bylo starších

Sport

  6:03aktualizováno  9:02
BAGDÁD/PRAHA - Přestože se údajní šestnáctiletí fotbalisté se oholili, aby vypadali mladší, celníci na letišti v Bagdádu tušili podvod. A skutečně. U iráckých fotbalistů, kterým mělo být maximálně šestnáct, odhalili hned devět starších. Irák i proto dnes zrušil účast své reprezentace na Asijských hrách.

Fotbalisté Iráku do 16 let. foto: Twitter

Hned devět z celkového počtu třiadvaceti hráčů nominovaných na turnaj Západoasijské fotbalové federace, který začíná ve středu, bylo shledáno příliš starými na doklady, které předložili. Alespoň to uvádí Irácká fotbalová asociace ve svém prohlášení.

Dále uvedla, že hráči se oholili, protože tak byli navedeni týmovými funkcionáři. „Zaměstnanci technické a administrativní podpory týmu do šestnácti let byli propuštěni a budou podniknuty kroky proti hráčům, kteří se takto snažili podvádět,“ uvedla Irácká fotbalová asociace.

Není to poprvé, kdy má Irák problém s podváděním ve fotbale. Osmnáct hráčů bylo letos suspendováno ze stejného důvodu, totiž že se snažili proniknout do mladší kategorie manipulací s vlastními doklady.

Aktivisté odhalili řadu z nich tím způsobem, že porovnali jejich zápasové fotografie s obrázky, na kterých volili v květnových volbách, což dokazovalo, že jim bylo více než osmnáct let.

Irák odvolal reprezentaci z Asijských her

Další reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Irácká fotbalová federace se vzdala možnosti startu svého týmu do 23 let na Asijských hrách, které se mají konat tento měsíc v Jakartě.

Zřejmě iráčtí funkcionáři nechtěli riskovat, že by se mezi hráči určitého věku opět objevil někdo starší.

Autoři:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat