Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Iráčané podváděli s věkem. Z 23 jich rovnou devět bylo starších

Sport

  6:03aktualizováno  9:02
BAGDÁD/PRAHA - Přestože se údajní šestnáctiletí fotbalisté se oholili, aby vypadali mladší, celníci na letišti v Bagdádu tušili podvod. A skutečně. U iráckých fotbalistů, kterým mělo být maximálně šestnáct, odhalili hned devět starších. Irák i proto dnes zrušil účast své reprezentace na Asijských hrách.

Fotbalisté Iráku do 16 let. foto: Twitter

Hned devět z celkového počtu třiadvaceti hráčů nominovaných na turnaj Západoasijské fotbalové federace, který začíná ve středu, bylo shledáno příliš starými na doklady, které předložili. Alespoň to uvádí Irácká fotbalová asociace ve svém prohlášení.

Dále uvedla, že hráči se oholili, protože tak byli navedeni týmovými funkcionáři. „Zaměstnanci technické a administrativní podpory týmu do šestnácti let byli propuštěni a budou podniknuty kroky proti hráčům, kteří se takto snažili podvádět,“ uvedla Irácká fotbalová asociace.

Není to poprvé, kdy má Irák problém s podváděním ve fotbale. Osmnáct hráčů bylo letos suspendováno ze stejného důvodu, totiž že se snažili proniknout do mladší kategorie manipulací s vlastními doklady.

Aktivisté odhalili řadu z nich tím způsobem, že porovnali jejich zápasové fotografie s obrázky, na kterých volili v květnových volbách, což dokazovalo, že jim bylo více než osmnáct let.

Irák odvolal reprezentaci z Asijských her

Další reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Irácká fotbalová federace se vzdala možnosti startu svého týmu do 23 let na Asijských hrách, které se mají konat tento měsíc v Jakartě.

Zřejmě iráčtí funkcionáři nechtěli riskovat, že by se mezi hráči určitého věku opět objevil někdo starší.

Autoři:

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat