22. června 2008 16:07 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ivan Hašek odmítl reprezentaci

Hašek odmítl hrát v košťálově komedii.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hašek odmítl hrát v košťálově komedii. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ivan Hašek nebude trenérem české fotbalové reprezentace. Po dnešním jednání s místopředsedou svazu Vlastimilem Košťálem oznámil, že jeho nabídku převzít národní mužstvo po Karlu Brücknerovi odmítl. Podle Košťála výsledek dnešní schůzky odsune definitivní výběr trenéra nejméně o tři týdny.

Čtyřiačtyřicetiletý trenér týmu Al Ahlí ze Spojených arabských emirátů se s Košťálem sešel dnes dopoledne. Po zhruba půldruhahodinovém jednání v pražském hotelu Hilton Hašek prohlásil, že si Košťálovy nabídky váží, ale v současné situaci reprezentační mužstvo převzít nechce a nemůže.

Košťál chtěl bývalého kapitána národního týmu Haška navrhnout jako nového trenéra české reprezentace na úterním zasedání výkonného výboru svazu.

Hašek řekl, že ho nabídka trénovat národní tým potěšila, ovšem za současné situace na fotbalovém svazu by prý nebylo ideální, aby ji přijal. "Stejně jako každý jiný trenér bych nabídku trénovat národní tým rád přijal, ale v současné situaci by to nebylo správné. Akceptuji výsledky demokratické volby, jakou bylo zvoleno současné vedení svazu, ale můj příchod na Strahov by nebyl přínosem pro nikoho," řekl kouč, který se tak rozhodl setrvat v angažmá v SAE, kde nedávno prodloužil kontrakt s Al Ahlí o další rok.

Hašek se prý s Košťálem bavil o různých fotbalových tématech. "Schůzka se odehrála v klidném ovzduší, řekli jsme si řadu věcí, s tím jsme neměli problémy. Jsem rád, že jsem mohl říct panu Košťálovi svůj názor otevřeně, i když jsem nabídku odmítl," dodal trenér.

Věří, že ještě někdy v budoucnu nabídka trénovat české elitní hráče přijde. "Bude to pro mě velká motivace," doplnil Hašek, podle kterého má reprezentace před sebou přes všechny změny dobré časy. "O národní tým se nebojím," tvrdí.

ČTK

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz