Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ivan Hašek odmítl reprezentaci

Hašek odmítl hrát v košťálově komedii.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hašek odmítl hrát v košťálově komedii. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ivan Hašek nebude trenérem české fotbalové reprezentace. Po dnešním jednání s místopředsedou svazu Vlastimilem Košťálem oznámil, že jeho nabídku převzít národní mužstvo po Karlu Brücknerovi odmítl. Podle Košťála výsledek dnešní schůzky odsune definitivní výběr trenéra nejméně o tři týdny.

Čtyřiačtyřicetiletý trenér týmu Al Ahlí ze Spojených arabských emirátů se s Košťálem sešel dnes dopoledne. Po zhruba půldruhahodinovém jednání v pražském hotelu Hilton Hašek prohlásil, že si Košťálovy nabídky váží, ale v současné situaci reprezentační mužstvo převzít nechce a nemůže.

Košťál chtěl bývalého kapitána národního týmu Haška navrhnout jako nového trenéra české reprezentace na úterním zasedání výkonného výboru svazu.

Hašek řekl, že ho nabídka trénovat národní tým potěšila, ovšem za současné situace na fotbalovém svazu by prý nebylo ideální, aby ji přijal. "Stejně jako každý jiný trenér bych nabídku trénovat národní tým rád přijal, ale v současné situaci by to nebylo správné. Akceptuji výsledky demokratické volby, jakou bylo zvoleno současné vedení svazu, ale můj příchod na Strahov by nebyl přínosem pro nikoho," řekl kouč, který se tak rozhodl setrvat v angažmá v SAE, kde nedávno prodloužil kontrakt s Al Ahlí o další rok.

Hašek se prý s Košťálem bavil o různých fotbalových tématech. "Schůzka se odehrála v klidném ovzduší, řekli jsme si řadu věcí, s tím jsme neměli problémy. Jsem rád, že jsem mohl říct panu Košťálovi svůj názor otevřeně, i když jsem nabídku odmítl," dodal trenér.

Věří, že ještě někdy v budoucnu nabídka trénovat české elitní hráče přijde. "Bude to pro mě velká motivace," doplnil Hašek, podle kterého má reprezentace před sebou přes všechny změny dobré časy. "O národní tým se nebojím," tvrdí.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Německá radost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Německá radost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Německá radost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.