Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Izolace a kontrolní testy. Slavia má tři nakažené covidem a přerušuje přípravu na Evropskou ligu

Dezinfekční firma provedla v předvečer povolení tréninků dezinfekční práce na stadionu Eden foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha - Fotbalová Slavia znovu hlásí nakažené koronavirem. Preventivní testy v průběhu reprezentační pauzy odhalily tři infikované osoby, jednoho hráče a dva členy širšího realizačního týmu. Nemoc covid-19 si navíc ze srazu reprezentace přivezl také Tomáš Holeš. Zbytek týmu se po krátké izolaci podrobí dalšímu přetestování.
  20:27

„Během reprezentační přestávky jsme se rozhodli nechat všechny hráče a členy realizačního týmu přetestovat. U tří osob vyšel pozitivní výsledek,“ sdělil mluvčí klubu Michal Býček. „Všichni tři mají bezpříznakový průběh nemoci a okamžitě byli izolováni od zbytku týmu. V tuto chvíli jsou v domácí karanténě,“ doplnil. Jména nově nakažených klub neuvedl.

Symptomy onemocnění nevykazuje podle svého dopoledního vyjádření ani Tomáš Holeš, další z nakažených slávistů: „Cítím se dobře a zůstávám doma,“ sdělil a popřál štěstí národnímu týmu, který už bez něj nastoupí ve středu ve Skotsku.

Ve Slavii se nákaza covidem-19 objevila už potřetí. V květnu, ještě před restartem fotbalové ligy, měl pozitivní test jeden z hráčů širšího kádru. V srpnu se další fotbalista nakazil během tréninkového kempu v Rakousku.

Ševčík na tréninku Slavie
Martin Třasák na tréninku Slavie

Protikoronavirová opatření, která si klub interně nastavil, jsou přitom ještě přísnější než nařizují regule. Před zářijovým bojem o Ligu mistrů se tým od okolního světa více než týden izoloval v hotelu, odkud vyrážel jen na tréninky a k zápasům.

Nyní zůstávají všichni v domácí karanténě.

„Ve středu budou v izolaci všichni, následně dojde k dalšímu přetestování všech členů A-týmu včetně reprezentantů a rozhodne se o dalším postupu,“ vysvětlil Býček.

Slavii nově odhalené případy nákazy v týmu komplikují situaci před startem Evropské ligy, do které má vstoupit příští čtvrtek 22. října v Izraeli proti Hapoelu Beer Ševa.

Žádný ligový zápas do té doby neodehraje, soutěž byla po vládních nařízeních, platných do 3. listopadu, která sportovní akce zakazují, přerušena. A řeší se i forma tréninku, v němž by se neměly potkávat větší než šestičlenné skupiny.

Koronavirus se v posledních dnech a týdnech explozivně šíří v celém Česku a fotbalové prostředí není výjimkou.

Vždyť jen v národním týmu se nákaza potvrdila u pěti hráčů včetně trenéra Jaroslava Šilhavého a v karanténě je od minulého týdne také prvoligový Jablonec, jenž má dva nakažené fotbalisty a jednoho z realizačního týmu.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat