1. září 2010 16:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Třeba brzy nebudeme ligu řešit

Bývalý fotbalista Slavie Jaroslav Černý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý fotbalista Slavie Jaroslav Černý | foto: ČTK

PRAHA Tak všechno zpět a velká omluva našemu vedení! Pokud jsme na adresu slávistických pohlavárů na tomto místě občas utrousili nějaké to ostřejší či nelichotivé slovo, bylo to z pouhé neznalosti. A to je samozřejmě jen a jen chyba autora těchto řádek, protože SK Slavia je dobrou komunikací s fanoušky a skvělými informačními toky pověstná široko daleko.

Naštěstí nám neunikl rozhovor pana generálního Platila, kde nám vysvětlil, jak to je. Vyplývá z toho, že vzhledem k možnostem a představám vedení si stojíme v letošním ligovém ročníku zatím více než dobře. Držíme se na pěkném místě ve středu tabulky a jsme schopni konkurovat i předním českým klubům, jako je třeba Olomouc. Protože pokud platí Platilova slova o tom, že odteď budeme stavět výhradně na vlastních odchovancích, žádné posily se nakupovat nebudou a hráčů s větším než malým platem, jako je třeba Hocine Ragued, se rychle zbavíme, nebudeme na konci ligy řešit, zda jsme sedmí, nebo osmí, ale jakou soutěž budeme hrát v příštím ročníku. Takže si ještě užijme současného postavení na (relativním) výsluní. Stejně tak si můžeme vychutnat jistě dramatické zápasy s Pardubicemi v domácím poháru a Hradcem. Případný postup na penalty a bod do tabulky musíme potom pořádně zapít.

Vedení se zkrátka snaží a dělá maximum možného a jen šťoura by se ptal, kde je těch sto mega za Marka Suchého, když jsme teď zjistili, peníze za něj do pokladny přišly, ale jaksi tam nějak současně nejsou... Ale co, hlavně že jsme v dobrých rukou, ať už patří, komu patří.

Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Miloš Cihelka

Najdete na Lidovky.cz