Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu SPARŤAN: Neúprosný výrok nebes v Brně

Brno - Sparta Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brno - Sparta Praha | foto: ČTK

PRAHA Ó, já malověrný! Na chvíli jsem zapochyboval o slovech Jozefových, že do Brna jedou neustrašení rudí borci odčinit předchozí selhání a omluvit se věrným fanouškům. Snad je polehčující okolností, že jsem to slyšel již několikrát a marně čekal na naplnění blahého proroctví, nepamatuje moudrých slov krále Šalamouna z Knihy přísloví: "Trpělivý ovládá se velikou moudrostí; prchlý však ukazuje velikost bláznovství svého." (14, 29)

 Zapomněl jsem na výrok, jímž tento bystrý vladař nemohl mít bezpochyby na mysli nikoho jiného než našeho trenéromanažera: "Ví zbožný o potřebách dobytka svého…" (12, 10) Naši vyběhli na zelený brněnský pažit dobře nakrmeni sparťanským pastýřem.

Stádce bylo po týdnech strádání opět v téměř ideální sestavě a potěšilo oko i duši vyvoleného národa. Krátce, co zadula píšťala, dopadl na Filištíny první trest od lehkonohého Václava. Nepřítel se snažil zoufale bránit, ale výrok nebes byl neúprosný. Cizí žoldnéř Manuel, oddaně sloužící (s menšími výkyvy) v našich barvách, vyslal tvrdou ránu, jež se otřela o břevno svatyně modloslužebníků a pronikla do jejích útrob. Lstivými výpady motal hlavy obránců útočný mouřenín Bony; Kamil, Juraj, Libor, toť jména válečníků završivších dílo svatého hněvu. Byl by dlouhý tento sloupek, kdybych měl dopodrobna vylíčit ono velkolepé vítězství… No, nechal jsem se trochu unést.

Ale abych nezapomněl, tak Šalamoun slávistům vzkazuje: "Nezarmoutí zbožného nehoda žádná, ale bezbožní budou mít neštěstí plno." (12, 21)

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?