Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Ve druhé lize se ušetří ještě víc

Sport

  17:00
PRAHA - Výsledek s Jabloncem snad ani komentovat nelze. Alespoň ve slušných novinách ne. Tak máme pro vás po porážce 0:3 jen dvě zprávy. Jak už to bývá – jednu dobrou a druhou špatnou. Ta dobrá je, že už jen zápas s chachary a v Bolce a máme podzim za sebou. Špatná je: ještě nás čeká celé jaro, a pokud nepřijede třeba Kellner na bílém koni, musel by mít člověk nadpozemskou fantazii, aby mohl doufat, že nás čekají lepší časy.

Slavia - Žižkov (zleva: Jakub Hora, Josef Kaufman, Jaroslav Černý, Milan Černý, Lukáš Jarolím) foto: ČTK

Pokud jsem správně porozuměl geniálnímu řediteli STS Chvojkovice-Brod, pardon SK Slavia, panu (Ne)Platilovi, bude to vypadat následovně: zbavíme se tak sedmi osmi drahých hráčů, zvenku nikdo nepřijde, budoucnost začneme stavět na odchovancích, a proto jsme rozpočet pro mládežnické týmy snížili z patnácti na pět (!) mega. Zimní soustředění bude nejspíš ve Stromovce a celé to nejméně do konce ročníku bude kočírovat pan Petrouš.

To by v tom byl potom čert, abychom to do té druhé ligy nedotáhli! A vida, zase se ušetří. Na domácí zápasy bychom si pak mohli třeba pro změnu pronajmout Ďolíček. Za čestného předsedu klubu potom navrhuji jmenovat Kalouska; není třeba, aby se fotbalem někdo bavil, ale aby se ušetřilo a někteří vybraní jedinci se přesto stihli nakapsovat.

Pojďme si tedy v pátek užít aspoň zápas s v tabulce sousedícími nešťastníky z Ostravy. Předpokládám, že jejich poslední domácí zápas bude mít spravedlivou disciplinární dohru: za narušení utkání použitím pyrotechniky budou Policii ČR odebrány tři body a jejím fanouškům bude zakázán vstup na stadion.

Sportu zdar a byznysu zvlášť!

Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!