Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu SPARŤAN: Žádný žár, jen niterné teplo

Sparta - Ústí nad Labem Kadlec a Kweuke). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Ústí nad Labem Kadlec a Kweuke). | foto: ČTK

PRAHA Doufal jsem, že se v nevlídném podzimním počasí vnitřně zahřeju blahem při pohledu na sparťanskou hru. Jisté niterné teplo jsem při vítězství nad Ústím sice pociťoval, ale žádný žár to tedy nebyl. Čtyři góly jsou fajn, nicméně výkon některých borců odpovídal spíše našemu béčku.

Kupodivu se jedná o hráče, kteří v minulosti občas zazářili: Podaný, Kladrubský, Sionko... (Vachouška nepočítám, ten nezářil nikdy.) Čím to, ptám se sám sebe. A záludnou otázku ponechávám bez odpovědi, protože bych musel hádat. Cherchez le Pepa?

Ale dosti bědování, přenechejme ho jiným, kteří k tomu mají více důvodů! Nač si stěžovat? Naši útočníci útočí, brankář brání, obránci jakžtakž obraňují a záložníci se snaží zálohovat. Zejména prvně jmenovaní dávají jistou naději, že nakonec tu ligu stejně vyhrajeme. Já v to věřím. Chtěl bych poděkovat Ústí, které jako jedno z mála mužstev přijelo v pondělí na Letnou hrát fotbal.

Jeho hra ostře kontrastovala se zbabělým betonem, který zde např. předvedla údajně útočná Plzeň. A tak jsem Ústí ten jeden gól i přál. Byť jsme šlechta, neměli bychom zapomínat na osud nuzáků. Můj aristokratický původ mi nebrání soucítit s chudými slezskými proletáři, kteří pocítili tvrdou pěst četnictva, prodloužené ruky třídy vykořisťovatelů.

Ze všech stran je nyní stíhají licoměrné odsudky lidí s plnými břichy. Ale zkuste se vžít do kůže těch, kteří, na skývu nemajíce, hledají alespoň nějaké povyražení. Hozená dýmovnice jest jim slavnostním ohňostrojem a půtka s policistou plesem ve vídeňské opeře.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...