Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kalamitní počasí víkendové ligové kolo neohrozí. Prozatím

Sport

  16:44
PRAHA - Ani současné špatné počasí a kalamity neohrožují víkendový program 11. kola nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Řekl to šéf první ligy Ivo Lubas. Pokud se prý klimatické podmínky výrazně nezhorší, na všech osmi stadionech by se mělo hrát. Podle Lubase je nejhorší situace v Jablonci a v Ostravě, ale oba kluby mu přislíbily, že udělají maximum pro uvedení hřišť do regulérního stavu.

Podobné počasí jako včera v Polsku hrozí také o víkendu v domácí soutěži, zápasy by se ale měly odehrát. foto: ČTK

"Pokud opravdu někde náhle nenapadne půl metru sněhu, mělo by se kolo odehrát podle plánu," řekl dnes Lubas. Přívaly sněhu sužují Jablonecko, ale místnímu klubu, které vévodí soutěži, může pomoci, že jeho fotbalisté nastoupí ke svému zápasu proti Plzni až v pondělí. A Severočeši navíc disponují vyhřívaným trávníkem, který i při výrazně nepříznivých podmínkách zaručuje kvalitní hrací plochu.

Pozor: vývoj kalamity minutu po minutě

Problém může nastat v Ostravě, která vytápění pod trávníkem nemá. Ostrava hostí Liberec už v sobotu, ale Lubas nemá zprávy, že by utkání mohlo být odloženo. "Lidé z klubu mi řekli, že tam jsou smíšené srážky sněhu s deštěm, ale zaručili se také, že hřiště bude pro zápas v pořádku. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se tam hrát nemělo," uvedl Lubas.

V 11. kole se doma představí i týmy Kladna a Bohemians 1905, které se také na vyhřívaný trávník spolehnout nemůžou. "Ale v Praze a okolí by situace neměla být tak kritická," poznamenal Lubas. Další čtyři zápasy na Spartě, v Mladé Boleslavi, Olomouci a Příbrami by také ohroženy být neměly, všechny tyto kluby vyhřívaný trávník používají.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!