Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Padající stromy a sníh uvěznily desítky lidí v hotelu v Beskydech

Česko

  16:40
VELKÉ KARLOVICE - V hotelu Horal ve Velkých Karlovicích nenadálá nadílka sněhu a padající stromy uvěznily desítky lidí. Na rozdíl od tisíců místních jim ale funguje elektřina. Šťastnou shodou náhod. V areálu se totiž staví bazén a stavební firmy tam měly agregát.

Sníh komplikuje život lidem po celé zemi. foto: ČTK

"Využili jsme příležitosti a přepojili ho na zásobování hotelu," potvrdil LN zástupce provozovatele Bohuslav Komín. Podle něj tak v hotelu funguje elektřina a dvě desítky hostů i personál mají i další zázemí. "Jediné terénní vozidlo, které je schopné se dostat pro zásoby nafty, ale musí stále dovážet plné kanystry," dodal. Cestu blokují popadané stromy i sníh. "Jsme na nejbezpečnějším místě široko daleko," směje se trpce vedoucí hotelu Marek Bača.

Přečtěte si také:
Jablonec je na pokraji kalamity, dvě školy nebudou vyučovat
Hustě sněží, vlaky stojí. Jablonec je na pokraji kolapsu
Kalamitní počasí víkendové ligové kolo neohrozí. Prozatím

Velké Karlovice jsou jednou z nejpostiženějších obcí v Beskydech. Obvykle se do nich lze dostat ze tří směrů, nyní s obtížemi z jednoho. Na některých městech napadl až metr sněhu, jinde vítr ještě vrstvu zvýšil. Místní zaměstnavatelé mnohdy zrušili dnešní směny - dílem kvůli vlastním problémům, dílem kvůli tomu, že se k nim lidé nemohli dostat.

Kalamitu sledujeme online


Oblastní náčelník horské služby v Beskydech Radim Pavlica LN potvrdil, že vydali upozornění, v němž nedoporučují pohyb ve volné přírodě. "Pokud by hrozilo uvolnění sněhu, vyhlásíme lavinové nebezpečí. Například na Lysé hoře je 82 centimetrů sněnu, napadl během dvou dní," dodal.

V Karlovicích lidé s napětím očekávají, co jim přírada přichystá - zda sníh odtaje nebo se nějakou dobu udrží. Konečně - i do hotelu Horal by mělo dorazit dalších šedesát lidí. "Jsme zvědavi, jestli dojedou. Budeme mít už připravený způsob, jak je dopravit na místo, i všechno vybavení v hotelu," tvrdí Komín.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍ TECHNIK - ČISTÁ MODERNÍ VÝROBA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč

Mohlo by vás zajímat