25. září 2011 18:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kapitán Slavie před derby: Sparta je teď jinde

Lukáš Jarolím (vlevo) a Stanislav Vlček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Jarolím (vlevo) a Stanislav Vlček | foto: ČTK

PRAHA Samostatná česká liga nepamatuje, že by před slavným derby pražských "S" byly karty tak jendnoznačně rozdané. Sparta drží všechny triumfy - neztratila zatím ani bod. "Samozřejmě, její forma je teď jinde než naše," přiznává slávistický kapitán Lukáš Jarolím.

Přesto však věří, že pondělní bitva na Letné potvrdí, že favorit nejslavnější zápas české nejvyšší soutěže nevyhrává. "Říká se, že derby nemá favorita, a většinou to tak bývá. Já věřím, že to potvrdíme a odehrajeme dobrý zápas s lepším výsledkem než v minulé sezoně," prohlásil Jarolím.

Na jaře slávisté na Letné prohráli 0:2, i když velkou část zápasu pasivně hrající Spartu přehrávali. Tentokrát bude také důležité, aby červenobílí předvedli aktivní fotbal. "Musíme tam jet s tím, že chceme dát minimálně jeden gól. Musíme hrát dopředu a ne jen bránit," zdůraznil slávistický kapitán.

Jeho tým už čtyři zápasy čeká na výhru, naopak Sparta ještě v této sezoně neztratila ani bod. Byť jdou oba týmy do derby v odlišném rozpoložení, Jarolím se debaklu nebojí. "Kdybychom tam s tím jeli, tak by se možná ta ostuda opravdu stala. Myslím, že když jde hráč s takovými myšlenkami na hřiště, je to špatně a pak je to na hřišti vidět," řekl novinářům Jarolím.

Věří, že se změny projeví už v derby

Je přesvědčen, že Slavii už v derby pomůže čerstvá změna v realizačním týmu. Asistenty Petra Vrabce a Luboše Přibyla nahradili Martinové Poustka a Vaniak. Čtyřicetiletý bývalý brankář Vaniak, který po minulé sezoně ukončil bohatou kariéru, se tak po čtyřech měsících znovu vrátil do kabiny.

"Atmosféra se změní při každé změně, určitě je to oživení. Béda (Vrabec) s Příbou tady už byli dlouhou dobu a odvedli dobrou práci. Ale přišel čas něco trošku pozměnit. Kluci jsou mladší a vnesli do toho něco nového. Věřím, že to pomůže už na Spartě," uvedl Jarolím.

Vaniakova přítomnost v kabině je podle něj hodně znát. Nový asistent hráče v týdnu pozval na oběd a řekl jim, co si o jejich hře myslí. "Určitě převládaly negativnější věci. Ten pohled brankáře je samozřejmě trošku jiný. Bereme to tak, že je to pozitivní. Něco takového tady chybělo a teď je na každém z nás, aby si to přebral v hlavě," dodal.

ČTK