10. dubna 2010 19:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kapr: Neznám jinou cestu jak tu kauzu rozseknout

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Šéf střížkovské Bohemky Karel Kapr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf střížkovské Bohemky Karel Kapr. | foto: ČTK

PRAHA Vedení Bohemians Praha tvrdí, že dnešním rozhodnutím nenastoupit k duelu 24. ligového kola proti konkurenčním Bohemians 1905 chtělo hlavně upozornit na to, že fotbalový svaz neřeší několikaleté spory o název a logo Bohemians s klokanem.

Šéfové střížkovského klubu prý svůj záměr zvažovali do poslední chvíle a o tom, že malé pražské derby neodehrají, rozhodli až čtvrt hodiny před výkopem.

Rozhodnutí podle nich ovlivnilo také údajné napadení hostujících fanoušků při příjezdu jejich autobusu do Dolíčku.

Střížkovští dnes znovu zopakovali to, co tvrdí již delší dobu - Bohemians 1905 podle nich nejsou právoplatnými členy ČMFS. "Máme zápis z loňského jednání odvolací a revizní komise, která konstatuje, že Bohemians 1905 nejsou členy svazu a nemají právo k soutěžím. Myslím, že by to bylo jen přátelské utkání," řekl novinářům Kapr.

Bohemians Praha podle něj nenastoupili k duelu proto, že svaz kauzu ohledně Bohemek několik let neřeší. "Pan předseda Hašek mně na podzim, kdy nás prosil, abychom nastoupili k prvnímu duelu na Strahově, tvrdil, že do konce zimní přestávky bude vše vyřešeno. Je duben a nepředpokládám, že pokud se neudělá zásadní krok, by to vyřešeno bylo. Kauza se táhne pět let, neznám jinou cestu jak to rozseknout," pokračoval Kapr.

Tvrdí, že v právu je jeho klub, i když výkonný výbor na základě právního rozboru určil, že členem ČMFS jsou všechny tři kluby s názvem Bohemians: vršovičtí Bohemians 1905, střížkovský klub Bohemians Praha i FC Bohemians, hrající třetí pražskou třídu. "Já jsem ten právní rozbor neviděl. Řekli, že je tajný a že nemám možnost ho vidět. Já znám jen čtyři roky starý rozbor pana Žáka, který mělo původní vedení, a ten byl jednoznačně v náš prospěch," uvedl Kapr.

Zda střížkovský klub sáhne k radikálnímu kroku a odmítne nastoupit, prý spolu s Jíchou hodně zvažoval. "Rozhodovali jsme na poslední chvíli, zda to chceme nebo nechceme udělat, protože víme, že je to velmi zásadní krok. Nakonec jsme se rozhodli asi patnáct minut před výkopem po rozcvičce," uvedl Kapr.

K rozhodnutí neodehrát dnešní duel podle něj napomohlo i údajné napadení autobusu s hostujícími fanoušky pro příjezdu do Dolíčku. Nebyl to prý ale hlavní důvod, jak naopak tvrdil sportovní ředitel klubu Josef Jícha. Útok ze strany domácích příznivců navíc následně takřka vyloučila policie, podle níž se na stadionu ani před jeho branami nic takového neodehrálo.

"Hráči i my jsme chtěli zápas odehrát, ale po rozcvičce jsme se dozvěděli, že naši fanoušci byli při výstupu z autobusu okamžitě napadáni. Byly tam fyzicky napadeny i moje dcery. Nenecháme dopustit, aby tam byl někdo zakrvavený nebo zraněný. V takové atmosféře my fotbal hrát nebudeme," řekl novinářům Jícha s tím, že celý incident prý má klub natočený na kameře.

Podle Jíchy je hlavním viníkem celé kauzy svaz. "Trvá to čtyři nebo pět let a nikdo na svazu to není schopen řešit. Doufáme, že teď se to začne řešit," podotkl Jícha.

Spolu s Kaprem odmítli, že by dnešním rozhodnutím nenastoupit k duelu poškozovali český fotbal. "Nás poškozuje to, že svaz v tom čtyři pět let nejedná," podotkl Jícha. "V první řadě poškozuje český fotbal to, pokud v něm hrají subjekty, společnosti a mužstva, co v nemají v soutěžích vůbec co dělat," doplnil Kapr.

ČTK
  • 0Diskuse

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.