5. prosince 2008 1:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Karel Jarolím: David se tam mrsknul skvěle

Trenér Slavie Karel Jarolím při zápase.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Slavie Karel Jarolím při zápase. | foto: ČTK

PRAHA 

Cesta fotbalistů Slavie Praha v evropských pohárech se tentokrát uzavře už na podzim. Po domácí prohře v Poháru UEFA s Hamburkem 0:2 padla i teoretická možnost jejich postupu ze skupiny F, kde jsou před závěrečným zápasem s Ajaxem v Amsterodamu na posledním místě.

Trenéra Karla Jarolíma dnes v Edenu rozčílil především výkon rozhodčích - dokonce natolik, že musel už po půlhodině hry opustit lavičku a zbytek zápasu sledovat z hlediště.

Jarolím po první brance zatahal pomezního rozhodčího za rukáv, protože se domníval, že gól padl z ofsajdu. Hlavní sudí Dereli Selcuk ho po mohutných protestech vykázal do hlediště, slávistického kouče navíc s největší pravděpodobností nemine disciplinární trest.

"Já ani nevím, v který moment to přesně bylo. Byl jsem už nastartovaný od začátku zápasu, zápas byl řízen od začátku podivně. Nebyl to jen gól, ale kulminovalo to. Nemám to ve zvyku, spíše hledám chyby, ale dnes mě to opravdu dožralo. K takovému zápasu takové řízení nepatří, to se mi nelíbilo," řekl na tiskové konferenci Jarolím, který prý chtěl rozhodčího jen upozornit na to, že gólu předcházel ofsajd.

Podle Jarolíma hrála Slavia s Hamburkem remízový zápas. "Nebezpečných situací před brankami moc nebylo. Soupeř eliminoval Krajčíka a bohužel nám zápas nevyšel. Chtěli jsme postoupit, i když nám bylo jasné, že skupina není lehká. Dnes se potvrdilo, že dále bohužel nejdeme, ale nic s tím nenadělám," pokračoval domácí trenér.

"Jsem zklamán z toho, že ten zápas takto dopadl. Vnitřně jsem očekával, že se budeme prezentovat lepším způsobem, že budeme nebezpečnější, že bychom Hamburk mohli porazit," uvedl Jarolím. "Chtěli jsme více zakončovat, bohužel těch situací, kdy se dalo střílet, bylo málo. Chyběl větší důraz a agresivita kolem šestnáctky a v ní," konstatoval slávistický trenér.

V závěru navíc Slavia přišla o vyloučeného brankáře Vaniaka, který v šestnáctce fauloval trenérova syna Davida Jarolíma. "Byla to klasická Davidova situace. Mrsknul se tam krásně, nohy nahoře, možná že za ten kousek dostane odměnu," řekl už opět v lepším rozpoložení Karel Jarolím.

Trenér hostů Martin Jol ocenil výkon Slavie a dodal, že Hamburk hrál proti silnému soupeři. "Slavia je tým dobře hrající ve středu hřiště, její hráči toho hodně naběhají. My jsme útočili hlavně levou stranou a myslím, že jsme zápas dobře zvládli a domácí pustili jen do jediné šance. Vítězství mě moc těší, je to motivace do dalších bojů, hráli jsme dnes dost dobře," řekl Jol.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz