Každý útočník potřebuje góly. Ale mrzí mě, že nemám hattrick, řekl Schick

1:00
PRAHA - Znovu byl v reprezentačním dresu hlavní postavou. Hrdinou, který rozhodl o důležitém vítězství. Podobně jako v podzimních duelech se Slováky se útočník Patrik Schick prosadil i v domácí evropské kvalifikaci s Bulhary (2:1). „Jen mě trochu mrzí, že jsem ty góly dal jen dva,“ zůstával nenasytný.

Patrik Schick se raduje z druhé branky do sítě Bulharska. foto:  Michal Šula, MAFRA

Schick je extra třída, prohlásil kapitán fotbalistů Suchý

Aby ne: vždyť k perfektnímu hattricku měl nakročeno, bylo znát, jak moc po něm touží.

První gól vstřelil levačkou k tyči, ten druhý po parádní patičce pravačkou přes brankáře. A pak: „Při té gólové hlavičce ve druhé půli jsem byl bohužel v nepatrném ofsajdu.“

„Navíc před přestávkou ještě jedna moje střela lízla břevno,“ vyčítal si Schick po utkání, v němž Češi s Bulharskem nečekaně doma prohrávali.

Česko - Bulharsko (Patrik Schick slaví gól)

„Určitě nebylo příjemné, když jsme z prvního centru inkasovali. Ale byla to facka, která nás probrala. Bulhary jsme dál do ničeho nepouštěli, tlačili jsme je, výsledek otočili a vytvořili jsme si i další závary a šance.“

Zdálo se, že váš třetí gól je pouze otázkou času. Přiznejte, nebudete se na trenéra Šilhavého trochu zlobit, že vás stáhl předčasně?
Určitě nebudu, avizoval jsem dopředu, že jsem z klubu nepřijel úplně herně vytížený. A když nehraješ, při zápase to cítíš. Herní kondice je trochu jiná než ta tréninková a já to v v průběhu druhého poločasu poznal. Příště bude líp.

Po vstřelených gólech z vás i na hřišti vyzařovalo sebevědomí, jistota. Dovoloval jste si čím dál víc.
Každý útočník potřebuje a chce dávat góly, aby se necítil pod tlakem. Jsem rád, že se mi to v reprezentaci znovu povedlo.

Na rozdíl od klubu se v národním týmu prosazujete pravidelně. Čím to?
Hrajeme tady trochu jiným stylem, jsem ve hře, mám víc balonů. A hlavně se dostávám do šancí, což je hlavní rozdíl.

Tým na vás hodně spoléhá, pomáhá vám jeho důvěra spoluhráčů?
Musím klukům poděkovat. Znovu toho odběhali strašné kvantum a já z toho pak mohl před bránou těžit dál.

Česko - Bulharsko (Patrik Schick střílí gól)

Vítězství nad Bulharskem bylo v boji o druhé místo velmi důležité. Zvlášť, když Černohorci s Kosovem remizovali, že?
Remizovali? Supr! A k těm Bulharům: koho jiného už bychom měli porážet. Tohle jsou zápasy, které jednoduše zvládat musíme, pokud chceme pomýšlet na postup na Euro.

Už v pondělí v kvalifikaci pokračujete proti Černé Hoře, očekáváte podobný duel?
Spíš si myslím, že nás čeká trochu nepříjemnější soupeř. Válka, hodně soubojů, ale uvidíme, jejich hru si ještě musíme pořádně nastudovat.