9. listopadu 2012 10:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Konečně se můžu oholit, smál se probuzený střelec Bakoš

Marek Bakoš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Bakoš | foto: Reuters

PLZEŇ Přestože gól plzeňského útočníka Marka Bakoše na 4:0 v duelu Evropské ligy s Hapoelem Tel Aviv už nic neřešil, pro slovenského fotbalistu byl hodně důležitý. Ukončil totiž svůj dvouměsíční střelecký půst, kvůli kterému si z něj utahovali i spoluhráči. Dokonce s nimi uzavřel sázku, po své trefě už se může začít holit.

Bakoš se naposledy prosadil 2. září v duelu s Duklou. Od té doby v osmi zápasech za Plzeň a ve třech za slovenskou reprezentaci vyšel střelecky naprázdno. "Samozřejmě pro útočníka není příjemné, když nedává góly.

Zvláště když se v koncovce nedařilo celému týmu. Takže jsem rád, že jsem to protrhl," řekl Bakoš. "Plzeň je ale silný tým a bylo otázkou, kdy přijde takový zápas. Větší radost mám, že jsme zvládli tak těžký zápas s vynikajícím výsledkem," dodal.

Kvůli půstu si z něj už dělali legraci i spoluhráči, s nimiž se vsadil. "Kluci si mě dobírali. Po posledním utkání se Slavií jsme se vsadili, že dokud nedám gól, tak se nesmím holit. Pokud bych ho nedal do konce podzimní části sezony, musel bych platit pokutu. Takže teď se do konce podzimu nebudou holit kluci, kteří se mnou do sázky šli. To byla jejich oběť, aby mě motivovali," popsal Bakoš.

ČTĚTE TAKÉ

Zatímco v lize v posledních zápasech Plzeň dává maximálně po gólu, v Evropské lize vstřelila ve čtyřech utkáních devět branek. "Je to tím, že soupeři tu hrají trochu otevřenější fotbal. Ale především nás neznají tak dobře jako týmy v lize, které vědí, kde máme slabé a silné stránky a jsou na nás lépe připraveny," řekl Bakoš.

Věří, že se Plzeň dokáže podobně připravit na nedělního soupeře, kterým bude aktuální lídr prvoligové tabulky Sigma Olomouc. "Sice máme jen dva dny na regeneraci, ale neměl by to být problém, už jsme si na to zvykli. Budeme se snažit připravit co nejlépe, protože k nám přijede silný soupeř, který je v laufu," uvedl Bakoš.

Není si jistý, jestli duel ofenzivně založených týmů skutečně nabídne útočné hody, jak by se podle herního projevu obou celků mohlo zdát. "Mnoho zápasů, které slibují hodně branek, nakonec rozhoduje třeba jediný gól.

Budeme se ale snažit, aby fanoušci viděli další dobrý zápas. Zda padne hodně gólů, bude záležet na produktivitě obou týmů. To už ale necháme na samotný zápas," dodal.

ČTK

BYTY CZ
Chůva, Hlídání dítěte v Praze

BYTY CZ
Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč